Katalog vozidel

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 12 let, 9 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1210

  valda
  Participant

  Zdravím,

  již delší dobu se zabývám s myšlenkou vytvořit na wordpressu katalog vozidel a nevím pořádně jak na to, zda použít nějaký plugin.

  Jde mi o to, že po rozkliknutí kategorie (značky vozu) bude na stránce seznam vozidel se stručným popisem a po rozkliknutí detailu vozidla bude více fotografií s nějakým popisem.

  A rád bych měl i např někde na stránce jednoduché vyhledávání kde by se hledalo jen podle značky, nafta/benzín, rok.

  Napadá vás něco????

  moc díky za nějakou myšlenku :)

  #9473

  admin
  Keymaster
  Web

  Pro tyto účely je ideální využití vlastního typu obsahu (Custom Post Type, CPT) a taxonomií. Zkusím to stručně popsat:

  – Jednotlivá auta budou položky vlastního typu obsahu “auto”.

  – Dále využijete vlastní taxonomie, např. “znacka” či “rok”.

  – Ostatní údaje mohou být obsažené v uživatelských polích, např. “cena”, “vykon”, atd.

  – Nakonec vytvoříte vyhledávací formulář, kde budete vypisovat prostřednictvím formulářových prvků jednotlivé možnosti a po jejich zaškrtnutí (výběru) a odeslání proběhne zpracování dotazu (prostřednictvím funkce WP_Query()).

  Jednotlivé body si budete muset nadefinovat vlastními funkcemi, na konkrétní věci asi existují pluginy (definice vlastních typů obsahu a taxonomií), ale bez vlastních úprav se určitě neobejdete… Celý katalog si můžete také zkusit “naklikat” pomocí pluginu Pods CMS (podobné dotazy najdete kliknutím na přiřazený štítek Pods CMS), ale také zde se budete muset naučit některé funkce a způsoby fungování…

  Shrnutí: S trochou úsilí, hledání a anglickým manuálem to není zase tolik složité, ale pro začátečníky (neznalé základů programování) poměrně velké sousto. Samozřejmě se můžete na fóru dále ptát na konkrétní body (např. konkrétní problémy s funkcemi) nebo pro vás můžeme vyrobit celý katalog na zakázku…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.