Kam se ve WordPressu ukládají napsané články a vytvořené stránky?

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Kam se ve WordPressu ukládají napsané články a vytvořené stránky?

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1221

  Brummie
  Participant

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, kam přesně ve složce WordPressu se ukládají napsané články a vytvořené stránky. Předem díky za odpověď

  #9539

  neteyescz
  Participant

  Zdravím,

  Napsané články rozhodně nejsou uloženy ve složce s WordPressem na FTP serveru, nemá důvod, když existuje databáze. Jak jsem již nakousl, napsané články jsou uloženy v databází spojené s vaším blogem/webem. Stačí tedy navštívit např. PHPMyAdmin a v něm zadat do vyhledávání wp_posts, právě v této tabulce jsou uloženy texty článků. Pokud chcete napsané články zálohovat, stačí navštívit WP administraci a najít položku “Export”.

  #9540

  Brummie
  Participant

  Díky za odpověď a vytvořené stránky (myslím těch v menu) se také ukládají do databáze?

  #9541

  neteyescz
  Participant

  Ano, dokonce do stejné (zmíněné) tabulky wp_posts.

  #9542

  admin
  Keymaster
  Web

  Přesně tak, téměř vše je uloženo v databázi, kromě samotných nahraných souborů, např. obrázků (ale i jejich názvy a popisy jsou posléze uloženy v databázi). Podrobnosti a přehled tabulek naleznete v manuálu (anglicky).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti