Jak zarovnat obrázky s caption ?

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Jak zarovnat obrázky s caption ?

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 2 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2872

  wifi_jirka
  Participant
  Web

  Ahoj,

  chtěl bych se poptat – jak řešíte zarovnání obrázků, které mají caption a jsou obtečené rámečkem ?

  Mně se tahle funkčnost wordpressu velmi líbí, nicméně pokud vložím obrázky z galerie do článku, automaticky se řadí po sebou a nejsem schopen je nějak rozumně seřadit vedle sebe (například čtyři náhledové obrázky).

  Pokud sekci caption v kódu umažu, tak si je vedle sebe naskládám bez problémů, ale už nemám ani popisek, ani rámeček.

  Asi by to řešila úprava css stylů apod., ale překvapuje mně, že toto má WP takto nešťastně vyřešeno.

  Anebo existuje nějaká možnost o které nevím ?

  Díky

  #14659

  wifi_jirka
  Participant
  Web

  Nikdo se s tímto nesetkal ?

  #14660

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  No nejsem moc zaběhlý v zarovnávání obrázků, ale vypadá to že voláš do prázdna – Obrázky jsou v první řadě na autorech šablony (jak nastaví floaty, marginy a texty). Bohužel, nejsem natolik vyspělý abych z hlavy, bez větších testů přesně vypotil funkční kód (to asi málo lidí dokáže), a tak do všech šablon které dělám odněkud caption i některé další CSS části zkopíruju, popřípadě mírně doladím. K tomu co jsi chtěl ty (jestli jsem to správně pochopil jako obrázky vedle sebe), bych asi (vzhledem k tomu že floaty neumím vyladit) použil nějakou tabulku (border=”0″) ale nejsem si s tím vůbec jistý ;)

  #14661

  wifi_jirka
  Participant
  Web

  hm … škoda že tohle nepořešili nějak lépe, blbne mi to ve více šablonách. Ještě příležitostně testnu, jestli v originál šabloně to vůbec funguje.

  #14662

  admin
  Keymaster
  Web

  Jakou používáte šablonu?

  Vytvořil jsem si příspěvek kam jsem vložil dva obrázky s popisem (aneb caption) a vyzkoušel jsem výchozí šablony. U všech (Twenty Ten, Twenty Eleven i Twenty Twelve) to bez problémů fungovalo, obrázky zůstávaly na stejné úrovni a nikam “neuskakovaly”. Pro oba obrázky jsem měl nastaveno zarovnání vlevo.

  Dalším jednoduchým způsobem je galerie. Místo abyste vkládal jednotlivé obrázky, tak si označíte např. dva nebo tři obrázky a uděláte z nich galerii, kterou poté vložíte do příspěvku. Na tuto možnost by měly být kvalitní šablony připraveny také…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.