Jak vrátit šablonu do "továrního" nastavení

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Šablony, CSS (zobrazení webu) Jak vrátit šablonu do "továrního" nastavení

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  ladinS a poslední změna je stará 4 roky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #27462

  ladinS
  Participant

  Ahoj, potřebuju vrátit šablonu (Onetone) do původního, “továrního” nastavení. Když ji smažu a znovu nainstaluju, tak zůstává stále editovaná. Poradíte prosím, jak na to ? Díky moc…

  #27463

  admin
  Keymaster
  Web

  Co tam zůstává konkrétně editované?

  – Přemazáním souborů šablony onetone byste měl získat čisté (neupravované) soubory.

  – V databázi ale zůstane uložené konkrétní nastavení šablony, které moc dobře smazat nelze (každá šablona si ukládá různé informace na různá místa). Nejčastěji je nastavení ukládáno v tabulce wp_options, konkrétně theme_mods_nazev-sablony, tedy theme_mods_onetone.

  #27467

  ladinS
  Participant

  Nevyjádřil jsem se správně – šablona po znovunainstalování zůstává ve stavu, ve kterém jsem ji smazal…všechny barvy, rozložení, obrázky apod., s čím jsem pracoval prostě zůstane v šabloně, nesmaže se.

  Možná mi poradíte jinak. Toto nemohu do šablony dostat zpět, vložím na kartu “HTML” a je to OK, když přepnu na kartu “Editor”, samo se to z karty HTML smaže… ? Netuším vůbec proč ?

  <ul class="">
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-facebook"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-skype"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-twitter"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-linkedin"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-google-plus"> </i></a></li>
  </div>
  </div>
  #27469

  admin
  Keymaster
  Web

  Nepoužíváte na webu nějaké cachování?

  Zkoušel jste si web zobrazit v anonymním okně, abyste vyloučil problémy spojené s cachováním prohlížeče? Jaký prohlížeč používáte?

  Vložený HTML kód je ukázka toho, co vkládáte do HTML editoru a je to automaticky odstraněno po přepnutí do vizuálního editoru?

  #27472

  ladinS
  Participant

  Cachování nevím přesně co znamená, takže pravděpodobně nepoužívám.

  Firefox, web se zobrazuje stejně i na jiných prohlížečích.

  Přesně se děje to, jak píšete…

  Smazal jsem si ve vizuálním editoru položky pro sociální sítě. Tyto položky byly zobrazeny jako odrážka (černá tečka) + čárka, resp. pomlčka, na kterou když jsem kliknul, tak se otevřelo okno pro vložení odkazu. Pak se to automaticky zapsalo do HTML editoru…
  Původní HTML editor mám sice celý zkopírovaný, ale bohužel po vložení se to již nevrátí zpět stejně i do vizuálního editoru….

  Zde raději celý původní HTML kód:

  <div class="banner-box">
  <h1>Powerful One page Theme</h1>
  <div class="sub-title">Based on Bootstrap framework and Shortcodes, quick set and easy build, shines one page small business website.</div>
  <div class="banner-scroll"><a href="#about"><img src="http://vlasypetra.cz/wp-content/uploads/2016/03/zena-4-1920x1437.png" alt="" /></a></div>
  <div class="banner-sns">
  <ul class="">
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-facebook"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-skype"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-twitter"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-linkedin"> </i></a></li>
   	<li><a href="#"><i class="fa fa-2 fa-google-plus"> </i></a></li>
  </div>
  </div>
  #27501

  admin
  Keymaster
  Web

  Je možné to někde vidět (nebo alespoň screenshoty? Potřeboval bych mít základní přehled, jak web aktuálně vypadá a jak by vypadat měl (aneb zmiňované tovární nastavení). Nedokážu si moc dobře představit, co tam může být za problém… Ještě mě napadá, neprovedl jste nějaký import demo dat (příspěvky, stránky, obrázky) při zprovoznění placené verze šablony? Potom můžete všechno z administrace WordPressu smazat nebo pro jistotu smazat celou databázi a nainstalovat WordPress znovu (pouze pokud tam nemáte žádný svůj doplněný obsah).

  Ad HTML kód: Takže tento kód jste zkoušel vkládat do HTML editoru a po překliknutí do vizuálního editoru zmizí? Co je to vlastně za kód a kde jste ho vzal? Jak se tam původně dostal, když ho nyní vložit nejde? Nebyl tam importován při zprovoznění nějaké placené šablony? Podobné věci (např. sdílecí ikony) by vůbec neměly být součástí příspěvků či stránek, ale měly by být odděleny v souborech šablony, případně by se měly využívat zkrácené zápisy (shortcode). Vizuální editor má různá omezení a některé nevalidní věci může prostě ignorovat a odmazat…

  #27533

  ladinS
  Participant

  Díky moc za Vaši ochotu a aktivitu !

  Ona to bude pro člověka, který rozumí WordPressu a webům vůbec, triviální záležitost. Než bych to popsal a nascreenoval, tak bychom u toho strávili věčnost. Vymažu celou databázi WordPressu a bude vyřešeno, moc tam zatím svých věcí uloženo nemám… Mohu vás ještě požádat, kde se databáze maže ? Díky moc !

  #27558

  admin
  Keymaster
  Web

  :-) Možná by to ale nebylo tak složité, obecně stačí i ručně smazat nepotřebné příspěvky, stránky a mediální soubory.

  Celou databázi můžete smazat např. v prostředí PHPMyAdmin, adresu k této aplikaci získáte v administraci svého hostingu (nebo na jejich podpoře).

  #27566

  ladinS
  Participant

  Fajn, děkuju ještě jednou moc za Váš čas a trpělivost :-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.