Jak vložit Hello Dolly do blogu?

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Jak vložit Hello Dolly do blogu?

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 13 let, 4 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #660

  Rembrant.F
  Participant

  Zdravím.

  Už delší dobu se marně snažím vložit Hello Dolly do blogu.

  Když ho aktivuji, tak se objevuje jen v administraci. Nepřišel jsem na kód, který musím vepsat do “zdrojáku”, abych plugin vyvolal. PHP moc neovládám, takže jen pokus/omyl. Ptal jsem se všude možně, ale nikdo nenapsal ani prd. Za jakoukoliv pomoc nebo nápady budu vděčný. Předem díky

  #7061

  admin
  Keymaster
  Web

  Plugin Hello Dolly je sice určen defaultně pro administraci, ale nic nebrání tomu, aby byl jeho text zobrazován kdekoli na webu. Záleží hodně na tom, kde a jak ho chcete zobrazovat. Podle toho se pak bude samozřejmě lišit způsob řešení. Uvedu nejjednoduší, kdy využijete API WordPressu a budete text zobrazovat v záhlaví. Stačí přidat do souboru pluginu hello.php (na konec, před ukončovací php značku) následující kód:

  add_action('wp_head', 'hello_dolly');

  Tím vlastně WordPressu řeknete, aby se funkce hello_dolly(), která náhodně zobrazuje některou citaci, spustila při provádění výpisu funkce wp_head() v hlavičce (v souboru header.php). Místo wp_head si tam můžete doplnit i něco jiného (viz odkaz výše), např. wp_footer, loop_start, atd.

  Dále si můžete samozřejmě vytvořit i zkrácený zápis (tzv. shortcode), nebo vlastní malý widget (existuje ale už i plugin Fancy Dolly, který jen nainstalujete, aktivujete a máte hotovo). A pokud chcete jen něco obecného na zobrazování náhodných citací, tak i na to existují pluginy, např. Random Quotes.

  P.S. Pokud se spletete při vkládání příspěvku do fóra, tak to nevadí a nemusíte ho vkládat znovu – už to tady pak uklidíme (respektive ho přesunu do správného fóra).

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.