IC.cz freehosting nechce přijmout nastavení vlastní tmp složky

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Hosting a WordPress IC.cz freehosting nechce přijmout nastavení vlastní tmp složky

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #20989

  CZghost
  Participant
  Web

  Zkusil jsem nastavit podle Vašeho návodu vlastní tmp streamovací adresář, ale můj freehosting IC se zdá být tvrdohlavý a nechce změnu nastavení akceptovat:

  Aktualizační proces byl zahájen. U některých hostingů však může aktualizace nějakou chvíli trvat, takže prosíme o trpělivost.
  
  Režim údržby webu byl zapnut…
  
  Aktualizace pluginu Akismet (1. z celkem 2)
  
  Aktualizace je stahována z https://downloads.wordpress.org/plugin/akismet.3.0.3.zip…
  
  Během aktualizace Akismet se objevila následující chyba: Stažení se nezdařilo. Cílový adresář pro streamování souboru patrně neexistuje nebo do něj není možné zapisovat.
  
  Aktualizace pluginu Google+ Plugin (2. z celkem 2) 
  
  Aktualizace je stahována z https://downloads.wordpress.org/plugin/google.1.3.5.zip…
  
  Během aktualizace Google+ Plugin se objevila následující chyba: Stažení se nezdařilo. Cílový adresář pro streamování souboru patrně neexistuje nebo do něj není možné zapisovat.

  Do konfigurace jsem vložil následující řádek:

  define('WP_TEMP_DIR','/home/free/ic.cz/r/resaut-1216.tym.cz/root/www/blog/wp-content/tmp');

  Zkusil jsem to i přes proměnnou ABSPATH, nic. Nefunguje…

  Aktualizuju základní plugin Akismet a Google+, který jsem instaloval pro podporu sociální sítě Google.

  #20992

  admin
  Keymaster
  Web

  Je ta cesta pro konstantu WP_TEMP_DIR uvedená správně? Vytvořil jste adresář wp-content/tmp a nastavil mu potřebná práva (zkuste klidně i CHMOD 777)?

  #21012

  CZghost
  Participant
  Web

  Popravdě nevím, jestli je to správně, chyba mi adresu neukáže, takže vycházím z toho, co jsem viděl u jiných… Zřejmě to není správně, ještě jsem tedy dodatečně upravil oprávnění, zjistil jsem, že 777 tam nebylo :D Teď už tam je a přesto to nefunguje, zkoušel jsem variantu s .tym.cz a bez, nevím, jak to má hosting nastavené, takže jaká je správná cesta se mi bez notifikací nepovede zjistit…

  #EDIT: Byl jsem schopen vyextrahovat umístění na serveru pomocí serverové PHP proměnné SCRIPT_FILENAME, je to /home/free/tym.cz/r/resaut-1216/root/www/blog/wp-content/tmp/ – Už to fachá. Takže teď vím, že web je umístěn ve složce www složky root v názvu třetí hierarchie domény ve složce s počátečním písmenem adresy webu ve složce domény druhého řádu ve složce free na adrese home rootu serveru. Budu na to pamatovat příště :)

  #21027

  admin
  Keymaster
  Web

  Takže jestli jsem to správně pochopil, tak jste zjistil správnou cestu a nyní už vše bez problémů funguje…

  Pro zjištění aktuální cesty je možné vytvořit drobný .php soubor, např. cesta.php a jedním řádkem kódu:

  <?php echo dirname( __FILE__ ); ?>

  Soubor pak nahrajete do adresáře /wp-content a v prohlížeči zadáte domena.cz/wp-content/cesta.php. Ihned se tak dozvíte aktuální cestu, což je užitečné, zejména pokud hosting třeba blokuje funkci phpinfo().

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.