Google Analytics – umístění kódu

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Google Analytics – umístění kódu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 8 let, 7 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1365

  mirekk
  Participant
  Web

  Rozhodl jsem se pro používání těchto statistik. Kód jsem po několika (mnoha) zkouškách vložil do header.php.

  Ptám se zkušených: je to dobře, anebo máte lepší nápad/zkušenosti?

  Děkuji

  #10300

  mirekk
  Participant
  Web

  Uff, mám to dobře. Kdybych pořádně hledal, nemusel jsem se tady ztrapňovat. Takže kdyby někdo chtěl vědět, jak vložit kód Google Analytics na svůj web:

  1.) Vytvořte si soubor googleanalytics.php jehož obsah bude tvořit kód vygenerovaný na Google Analytics.

  2.) Tento soubor nakopírujeme do adresáře šablony

  3.) Do souboru header.php vložíme těsně před značku </head> následující:

  <?php include (“googleanalytics.php”); ?>

  A to je všechno.

  #10301

  kubalap
  Participant

  Já ho vždy jen zkopíroval do sidebaru a jelo to, žádný soubor jsem nevytvářel. Takto mám nastavené i další počítadla.

  #10302

  Jirik
  Participant
  Web

  Já měl pořád dojem, že je na to plugin “Google Analytics”. Ale ta popsaná metoda se mi jako laikovi jeví jako lepší, protože se nezatěžuje systém dalším pluginem. Zajímalo by mě co na to zkušení borci…

  #10303

  neteyescz
  Participant

  Dobrý den,

  Tak se k tomuto vyjádřím. Google Analytics jest měříci nástroj, který využívá externích služeb a skriptů pro zjišťování návštěvnosti a dalších faktorů Vašeho webu. Způsob, který popsal Mirekk, je nejčistší, co jde. Klasicky jde kód vložit před tag </head> do souboru header.php, ale kód je celkem rozlehlý, tudíž je zde funkce include na svém místě. Skript sám určitou mírou zpomalí načítání Vašeho webu a ješě větší kravina je, podle mě, na tuto, naprosto jednoduchou funkci, používat plugin.

  Tolik já, možná ještě napíše Separatista.

  Neteyescz

  #10304

  admin
  Keymaster
  Web

  Plugin asi opravdu není potřeba používat, ale osobně je používám, protože je pak příslušný kód generován automaticky a nemusím upravovat šablonu :-) A pomocí pluginů si naklikám snadno potřebné pokročilé nastavení bez toho, aniž bych vkládal nějaký vlastní kód… Nevýhodou je samozřejmě nějaká (velmi malá) zátěž pluginu, který musí počítat s různými alternativami. Osobně používám z nějakých historických důvodů Google Analyticator, ale oblíbený a známý je zejména Google Analytics for WordPress.

  Jinak nejhorší je podle mě “jen tak” vložit kód do nějakého souboru šablony (header.php, sidebar.php, atd). Mnohem lepší řešení je pro přehlednost použít nějaký samostatný soubor a načítat ho jak bylo uvedeno výše. Ale úplně nejlepší je asi do souborů šablony vůbec nezasahovat a vytvořit si svůj malý plugin (či upravit functions.php v adresáři šablony), kde necháte kód vypisovat pomocí akce wp_head, která se napíchne na používanou funkci wp_head(). Tímto způsobem obecně fungují i všechny výše zmiňované pluginy…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.