Editace textu email šablony ve Woocommerce

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Šablony, CSS (zobrazení webu) Editace textu email šablony ve Woocommerce

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  Tomáš a poslední změna je stará 3 roky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #34680

  lincoln
  Participant

  Zdravím všechny,

  potřeboval bych poradit ohledně editace emailu – jak je založit editovat vše samozřejmě vím ale dostal jsem se k jednomu wp projektu, který spravoval někdo jiný a nemůžu najít “defaultní” nastavení českého textu když objednáte zboží – dojde Vám mail “děkujeme za Vaši objednávku atd…)
  Ve Woocommerce je pouze takové basic nastavení a když chci editovat šablonu je tam pouze kod…a nic víc…nemůžu najít ten text ! FTP jsem projel celé..našel ale též jen kod…zkrátka ten text tam není…už jsem si říkal jestli nemůže být ještě někde “child” nějaká odvozená šablona protože ani pluginy nic jiného k editaci…za případnou radu velmi děkuji

  #34686

  LuCaCZ
  Participant

  V nastavení Woo > Emaily je při rozkliku každého typu emailu vidět kde je jeho šablona uložena. Zde se dá také zkopírovat soubor do šablony a následně upravit. Myslím, že by ale měla být vytvořena child šablona, aby se při aktualizaci soubory neztratily. Pak by se měly soubory objevit v editoru šablony. Pokud ne stačí stáhnout z FTP a upravit v PC. Měly by být ve složce wp-content/themes/šablona/woocommerce/templates/emails

  Také jde použít plugin https://wordpress.org/plugins/email-text-customizer-for-woocommerce/
  S tím jsem měl ale menší problém, že si hned po aktivaci zkopíruje ony soubory a změní texty na anglické, protože není česky.

  #34696

  lincoln
  Participant

  Velmi děkuji za odpověď!! :)
  ano v editaci WO- v nastavení emailu cesta šablony vidět jde a dokonce i s cestou možnosti kopírování pro úpravu šablony…avšak zde je zádhrel…ať hledám na FTP, nebo v editoru…mailu je tam cca 12 od přijetí objednávky až po poděkování apod…ale u všech je vidět jenom uvítací php kod…přepsat jde ale defaultní nastavení…českého textu nikde není…můžu to přepsat ale pak nevím co patří k čemu..nedá se zkrátka najít původně psaný text..Vámi navrhovaný plugin rozhodně vyzkouším a třeba bude lepší emaily smazat a nastavit přes plugin znovu…S tímto problémem jsem se ještě nesetkal…jediná možnost musí být v “child” šabloně stránky, ke které však bohužel nemám přístup…budu tedy muset nastavit emaily od začátku…Každopádně děkuji.

  #35048

  lioness2
  Participant

  Také jsem si s tím nevěděla rady, až mi v jiné diskuzi došlo, že v šabloně je třeba hledat anglický text. Ten je totiž pak následně překládán do češtiny ve Woocommerce ;-)
  Takže například v šabloně “nové objednávky” najdete toto a můžete přepsat to, co je označeno tučně:
  <p><?php _e( “Your order is on-hold until we confirm payment has been received. Your order details are shown below for your reference:“, ‘woocommerce’ ); ?></p>”

  #37649

  jpiroh
  Participant

  Našiel som Tvoju odpoveď ohľadne zmeny textu emailu. Skúsil som to a podarilo sa text prepísať. V správe, ktorú WooCommerce odošle, je skutočne už prepísaný text. No aj napriek tomu si myslím, že ten preklad z angličtiny do CZ/SK text musí niekde existovať. Lepšie by bolo prepisovať CZ/SK text. Nevieš, kde sa nachádza ?

  #37651

  Tomáš
  Participant

  @jpiroh CZ/SK text se nachází v .po souboru obsahující překlad celého pluginu. Pravděpodobně jediná možnost tedy je si poslat jednotlivé emaily, kterým chceš měnit text.

  V aktuální verzi WooComerce se dá jednoduše měnit text šablony přímo z administrace ve WooCommerce>Nastavení>Emaily
  Vpravo dole je pak tlačítko „Zkopírovat soubor do šablony“ po kliknutí se vytvoří kopie souboru v adresáři aktuálně používané šablony webu, a po kliknutí na tlačítko „Zobrazit šablonu“ se pak může soubor rovnou upravovat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti