Description v google vyhledávači

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Description v google vyhledávači

Štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Azifaral a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #23867

  trubka
  Participant

  Zdravím,
  předem chci říct, že web, který nyní edituji jsem převzal po nějakém předchůdci, takže nevím co přesně tam dělal a nedělal. Nad problémem, který se vám chystám popsat jsem strávil velmi času a bohužel se mi ho nedařilo vyřešit, až jsem byl donucen napsat sem, tak tedy k věci.

  Mám wordpress 3.9.6 na něm nainstalovaný CherryFramework, cherry plugin s tématem theme50603. Další pluginy tam jsou MotoPress Content Editor, WP-FlyBox.

  Problém mám v tom, že když zadám do vyhledávače google mojí stránku, tak se mi zobrazí název stránky, popis a pod tím se mi začne vypisovat nabídka stránek, která se odkud si sama generuje (asi z mého menu). Takže se zobrazují názvy stránek z mého webu a pod tím se vypisuje description stejný jako ten hlavní co mám pro celý web. Když se zobrazí třeba nabídka se čtyřmi stránkami, tak u všeho je stejný description nebo úplně jiný, který se vygeneruje z jiný stránky.

  Zkoušel jsem description na tvrdo přepsat v souboru header. Popis stránky se ve vyhledávači projevil jen u hlavního popisku pod hlavičkou hlavní stránky (jak se dalo očekávat), ale už se ten description nepřepsal v té nabídce stránek pod tím, takže tam mám pořád chybný popisek. Hledal jsem to různě v souborech i ve wordepressu v pluginech a td a nikde nemůžu najít co to způsobuje, jak se to generuje a jak to přepsat. Koukal jsem i do databáze, tam jsem taky nic nenašel. Chtěl jsem zkusit vypnout ten cherryplugin, ale ten mě vypnout nejde :D

  Omlouvám se, neumím moc dobře vysvětlovat, tak pro ty co by to nepochopili, tady je odkaz kde to uvidíte. Zobrazení na googlu

  S čim bych potřeboval pomoc.
  Potřeboval bych buď poradit jak to odstranit, aby tam zůstal jen title a description pro hlavní stránku a nezobrazovala se nabídka ostatních stránek. Nebo poradit jak nastavit, které stránky se budou zobrazovat pod hlavním title a popiskem a jaký popisky u nich budou.

  Ukázka jak to vypadá v header souboru. Celý title jsem zkoušel vymazat a napsat vlastní jestli to způsobuje tohle, bohužel se změnil jen popisek pro hlavní stránku, jak už jsem zmiňoval a ostatní zůstalo stejný.

  <head>
  	<title><?php if ( is_category() ) {
  		echo theme_locals("category_for")." &quot;"; single_cat_title(); echo '&quot; | '; bloginfo( 'name' );
  	} elseif ( is_tag() ) {
  		echo theme_locals("tag_for")." &quot;"; single_tag_title(); echo '&quot; | '; bloginfo( 'name' );
  	} elseif ( is_archive() ) {
  		wp_title(''); echo " ".theme_locals("archive")." | "; bloginfo( 'name' );
  	} elseif ( is_search() ) {
  		echo theme_locals("fearch_for")." &quot;".esc_html($s).'&quot; | '; bloginfo( 'name' );
  	} elseif ( is_home() || is_front_page()) {
  		bloginfo( 'name' ); echo ' | '; bloginfo( 'description' );
  	} elseif ( is_404() ) {
  		echo theme_locals("error_404")." | "; bloginfo( 'name' );
  	} elseif ( is_single() ) {
  		wp_title('');
  	} else {
  		wp_title( ' | ', true, 'right' ); bloginfo( 'name' );
  	} ?></title>
   <meta name="description" content="<?php wp_title(); echo ' | '; bloginfo( 'description' ); ?>" />
  	<meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>" />
  	<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
  	<link rel="profile" href="//gmpg.org/xfn/11" />
  	<?php if(of_get_option('favicon') != ''){ ?>
  	<link rel="icon" href="<?php echo of_get_option('favicon', '' ); ?>" type="image/x-icon" />
  	<?php } else { ?>
  	<link rel="icon" href="<?php echo CHILD_URL; ?>/favicon.ico" type="image/x-icon" />
  	<?php } ?>
  	<link rel="pingback" href="<?php bloginfo( 'pingback_url' ); ?>" />
  	<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="<?php bloginfo( 'name' ); ?>" href="<?php bloginfo( 'rss2_url' ); ?>" />
  	<link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="<?php bloginfo( 'name' ); ?>" href="<?php bloginfo( 'atom_url' ); ?>" />
  	<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="<?php echo CHILD_URL; ?>/bootstrap/css/bootstrap.css" />
  	<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="<?php echo CHILD_URL; ?>/bootstrap/css/responsive.css" />
  	<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="<?php echo PARENT_URL; ?>/css/camera.css" />
  	<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="<?php bloginfo( 'stylesheet_url' ); ?>" />
  	<?php
  		/* Always have wp_head() just before the closing </head>
  		 * tag of your theme, or you will break many plugins, which
  		 * generally use this hook to add elements to <head> such
  		 * as styles, scripts, and meta tags.
  		 */
  		wp_head();
  	?>

  Děkuji za pomoc a případně kdybych něco nenapsal, co by jste ještě potřebovali znát k tomu, aby jste mi pomohli vyřešit tento problém, tak napište a já odepíši co nejdříve budu moci. Přeji pěkný den.

  #23870

  Azifaral
  Participant
  Web

  Chápu to dobře, že nechcete, aby se vám v google zobrazovaly tyto položky?

  #23873

  trubka
  Participant

  Buď aby se to nezobrazovalo vůbec nebo abych mohl opravit ty špatný popisy u toho a nastavit, který vybraný stránky se tam budou jenom zobrazovat, třeba jenom čtyři z těch všech. Děkuju

  #23874

  Azifaral
  Participant
  Web

  To aby se to ty rubriky nezobrazovaly vůbec je podle mě špatná cesta, naopak většina lidí bojuje za to, aby se jim pokud možno zaindexovaly všechny stránky.

  Pokud se jedná o změnu description tak to změníte pomocí SEO pluginů, já např používám SEO plugin od Yoast, kde si bez problémů definujete u každé rubriky zvlášť SEO Titulku a Popisu atd.

  #23878

  trubka
  Participant

  Já to chci odstranit jen proto, že je to lepší to tam nemít, než to tam mít s těma chybama. O tomto pluginu jsem už slyšel, ale říkám si k čemu to je, když už mi to tam něco dělá a stačí to akorát upravit. Navíc jsem někde četl, že se to právě pak může hádat s jinými pluginy a google pak zobrazuje více variant. Jinak děkuji.

  #23880

  Azifaral
  Participant
  Web

  Jediná možnost jak zakázat zobrazovat google určitou část webu, je zakázat přistup robotu do tohoto prostoru. Takže pokud opravdu nechcete, aby se vám indexovaly určité stránky, což v případě vašich stránek bych považoval spíše za chybu, tak v robots.txt nadefinujete Disallow podle svých potřeb – více o nastavení robots na http://www.jakpsatweb.cz.

  Pokud dojde ke konfliktu mezi pluginy, což se samozřejmě někdy stát může, tak většinou dojde k znefukčnění daného pluginu, ale toto je prakticky vždy samozřejmě věc řešitelná, minimálně na úrovni změny pluginu. Ale to, že by google zobrazoval “více variant” je nereálné, protože google zobrazí to, co přečte robot na vašich stránkách. Buď to a nebo ono, ale ne 2 věci na jednom místě.

  #23883

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Myslím (pokud to tak mohu říct :D ), že v nástrojích pro Webmastery od Googlu je možnost odstranit jednotlivé záznamy webu a nechat je zaindexovat znovu, takže máte možnost po změně description popis přepsat

  #23884

  Azifaral
  Participant
  Web

  Ano, tato možnost ve Webmaster Tools je, najdete ji v Kontrolní panel – Procházení – Načíst jako Google a zde si vyberete stránky, které chcete znovu načíst. Nicméně vzhledem k tomu, že ty stránky s indexací nemají problém, tak si myslím, že robot je projede velmi rychle a během páru dnů přeindexuje a změní ve vyhledávání.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.