Codestyling localization

Štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)
 • Autor
  Příspěvky
 • #758

  chicken9x04
  Participant

  Ahoj. Dnes jsem aktualizoval WP na verzi 3.0.1, a všechno funguje jak má, včetně všech pluginů, až na “Codestyling Localization”.

  Když se pokusím ho aktivovat, tak mi pak celá administrace přestane na cokoliv reagovat a všude vidím jenom bílou stránku.

  Pak ho můžu jedině ručně přes FTP vymazat, abych opět rozchodil administraci.

  Zkoušel jsem asi 4 verze tohoto pluginu, ale nepomohlo to. Nevíte někdo co se s tím dá dělat?

  Díky

  P.S.: Podle oficiálního webu WP i podle diskuze na domovských stránkách tohoto pluginu má být plugin s wordpressem 3.0.1 kompatibilní. Samozřejmě jsem zkoušel deaktivovat všechny ostatní pluginy, nastavit na webu výchozí šablonu, ale nic nepomohlo.

  #7358

  LTM3
  Participant

  Mě to funguje v poho, seš si jistej že stahuješ nejnovější verzi?

  #7359

  admin
  Keymaster
  Web

  Těžko říci, napadá mě už pouze několik možností:

  – Zkus plugin (nejnovější verzi) nainstalovat automaticky (možná dochází při FTP přenosu k nějaké chybě).

  – Kolik máš nastaven memory_limit a kolik z něho využíváš? Tento plugin využívá docela dost paměti, takže by mohl být tento problém způsoben právě nedostatkem paměti (další podrobnosti).

  Pokud nic z toho nepomůže, tak se na to můžeme zkusit podívat společně. Každopádně jak psal už LTM3, tak plugin Codestyling Localization funguje s nejnovějším WordPressem bez problémů…

  #7360

  chicken9x04
  Participant

  Aha, tak to bude asi ono..

  # Memory limit : 32 MByte

  # Memory usage : 29.29 MByte

  # 92%

  #7361

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, 32 MB je tak akorát na čistý WordPress s několika drobnými pluginy. Můžeš zkusit vypnout češtinu, která také zabírá několik MB, ale jediným stabilním řešením do budoucna je navýšení memory_limitu (ideálně s rezervou na dvojnásobek = 64 MB).

  #7362

  chicken9x04
  Participant

  No, tak to mám docela smůlu :(

  Odpověď od mého poskytovaltele hostingu (Otoman.cz):

  “Dobry den, navyseni memory limitu neni mozne z duvodu omezene kapacity pameti an serveru.”

  #7363

  admin
  Keymaster
  Web

  No jo, už to vidím.

  Buď se budeš muset smířit s tím, že tam nebudeš používat moc pluginů, případně oželíš také češtinu, nebo bude třeba přejít k novému poskytovateli hostingu. Pokud jde o cenu, tak docela dobře vypadá např. WEDOS (nezkoušeno), který za nízkou cenu nabízí poměrně luxusní memory_limit v hodnotě 128 MB.

  #7364

  chicken9x04
  Participant

  No tak to je pech.

  Ten wedos nevypadá špatně (hlavně neomezený prostor na ftp), ale neznám nikoho, kdo by s nimi měl nějaké zkušenosti. Navíc když porovnám ceny, tak třeba oproti Otomanu jsou fakt o hodně levnější.

  Admine mohl by jsi se mi prosím ozvat na mail fila.j@seznam.cz ? Chtěl bych se ohledně toho na něco zeptat, tak ať to tu neplním OT. Díky

  #7365

  admin
  Keymaster
  Web

  Klidně to sem můžeme psát, ostatní si to určitě rádi přečtou (pokud je to neveřejné tak napiš na email pavelevap@separatista.net)… Ale také s tímto hostingem nemám žádné zkušenosti, ale podle některých článků to vypadá jako vcelku seriozní firma (s více než jedním člověkem, který dělá všechno na koleně). Ale až čas ukáže… Také se chystám, že je vyzkouším…

  #7366

  chicken9x04
  Participant

  No měl bych pár dotazů ohledně přejití k jinému poskytovateli. Moji doménu i hosting mám zaplacený u toho Otomanu. Právě teď (začátkem října) jsem si zaplatil na další rok.

  Dá se s tím něco dělat? Myslím tím jestli se to tak v praxi dělá (nemám s tím zkušenosti), že u Otomanu zruším službu, a oni mi vrátí peníze? A co třeba články na webu (databáze), o to vše bych asi přišel že? Nebo se to dá rovnou nějak převést z hostingu na hosting?

  Jsou to opravdu laické dotazy, nemám s tímto žádné zkušenosti. Díky za odpovědi

  Jinak bych přecházel k tomu Wedosu

  #7367

  admin
  Keymaster
  Web

  Vrácení peněz záleží na obchodních podmínkám, doporučuji nalézt na jejich webu a pořádně pročíst, případně se jich zeptat (třeba nakonec po hrozbě odchodu memory_limit navýší).

  Přechod k jinému hostingu funguje tak, že uděláte kompletní zálohu souborů (FTP) a databáze a vše nahrajete na nový hosting. Potom ještě požádáte (u Wedosu) o převod domény k nim a oni by to měli celé zařídit a změnit u domény DNS, takže bude směrovat na nový hosting. Budou tam asi nějaké výpadky (hodiny až dva dny – záleží jak dobře se s tím administrativa hostingů vypořádá). Můžete pak popsat zkušenosti a doufám, že se pak nebudete muset znovu stěhovat někam jinam :-)

  #7368

  chicken9x04
  Participant

  admine díky za info, psal jsem ti mail ;)

  Jinak ohledně paměti – dnes mi to ukazuje

  # Memory limit : 32 MByte

  # Memory usage : 13.46 MByte

  # 42%

  žádný plugin jsem neodstranil, ani žádné jiné změny nedělal

  #7369

  admin
  Keymaster
  Web

  A ten plugin, o kterém je toto vlákno ti teď tedy funguje?

  Asi budeš mít štěstí, vypadá to, že u hostingu na server nainstalovali nějaké cache řešení, které si vše ukládá do paměti už na straně PHP skriptů. Nebo je to alespoň moje laické vysvětlení, proč na některých serverech zabírá WordPress jen kolem 10 – 15 MB memory_limitu, když standardně je to kolem 25 MB (čistá instalace). Zkus se jich pro zajímavost zeptat a pochval je…

  Na email odpovím až se k tomu dostanu :-)

  #7370

  chicken9x04
  Participant

  Plugin (Codestyling Localization) už fungoval, když jsem ho aktivoval, vyskočila používáná paměť na cca 18-19MB.

  Ale dnes se mi hodnoty vrátili opět na 29,29MB, tedy 92% :-(

  Takže nechápu co ten můj poskytovatel vyvádí

  #7371

  admin
  Keymaster
  Web

  Admini to asi zkouší nějak optimalizovat :-) Zkus jim napsat a uvidíš, co se tam vlastně děje…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti