Chyba po aktualizaci

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #21632

  Fany
  Participant

  Dobrý den, mám dotaz k chybám po aktualizaci wordpressu a pluginů.
  Včera jsem provedla aktualizaci obojího (všech pluginů i samotného wordpressu). Od té doby mi nefunguje NextGen (Objeví se chybová hláška, že se fotky nenahrály, přitom se vytvoří hned dvě galerie. V jedné jsou všechny fotky, ve druhé jen některé. Galerie ale nejde vložit do článku).
  Navíc se mi od té chvíle objevuje při práci s wordpressem chyba 500 (při různých úkonech), před aktualizací se mi to nikdy nestalo.

  Psala jsem na hosting, kde mi řekli:

  Odpověď 1:
  dle chyby která se zapsala do logu PHP je problém přímo ve webových stránkách. Vaše webová aplikace se snaží (provedenou akcí) zobrazit informace z databáze, konkrétně z tabulky “wp38_gf_title_font_preset” která však neexistuje. Jak k této situaci došlo bohužel nevíme jelikož nejsme jejími autory.

  Odpověď 2:
  Na serveru žádné chyby nepozorujeme. Chyba je pravděpodobně ve Vaší aplikaci. Doporučuji se obrátit na tvůrce Vašich stránek, popř. se obrátit na komunitní fórum, zda již tento problém někdo neřešil.

  Níže zasílám chybové hlášení, které do logu chyb PHP vypisuje přímo Vaše aplikace (jedná se o chybu z WordPressu) :

  [08-Jan-2015 20:05:05 UTC] Chyba databáze WordPressu Table 'zivechebskocz.wp38_gf_title_font_preset' doesn't exist u dotazu SELECT * FROM wp38_gf_title_font_preset WHERE is_default = 1 LIMIT 1, který vytvořil require('wp-blog-header.php'), require_once('wp-includes/template-loader.php'), include('/themes/magazino/index.php'), the_title_attribute, get_the_title, apply_filters('the_title'), call_user_func_array, GFontsEngine::ModifyPostTitle, GFontsDB::GetDefaultTitlePreset

  Jsem na Českém hostingu. Předesílám, že nejsem žádný odborník. Vrcholem mého “umu” je změna písma v css… Takže se přiznávám, že vůbec nevím, co s tím?
  Moc děkuji za radu
  Fany

  #21634

  admin
  Keymaster
  Web

  Zmiňovaná chyba je patrně nějak způsobena pluginem Google Fonts For WordPress, který tuto tabulku používá (a vytváří). Zkuste ho deaktivovat, chyba by měla zmizet. Nevím, jestli je chyba přímo v tomto pluginu nebo došlo k nějakému problému s databází…

  Ale těžko říci, zda s tím souvisí další chyby v administraci WordPressu. Tato chyba se může pravidelně zobrazovat v logu, ale nemusí způsobovat žádné zásadní problémy… Každopádně zkuste deaktivovat všechny pluginy, nasadit výchozí šablonu Twenty Fifteen a potom vyzkoušet, zda už přece jen nejdou obrázky nahrávat.

  #21636

  Fany
  Participant

  Vypadá to, že to zafungovalo na obojí. Moc děkuji, vůbec jsem si s tím nevěděla rady. :-)

  #21639

  admin
  Keymaster
  Web

  Tak to máte štěstí, někdy to není tak jednoduché :-) Ať se daří!

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.