chyba 500

Zvolené téma obsahuje celkem 18 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  Jirik a poslední změna je stará 12 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 19 příspěvků - 1. až 19. (z celkem 19)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1248

    Jirik
    Participant
    Web

    Dobrý den,
    instaloval jsem plugin wp-members a ve funkci “roles” my vyskočí hláška:

    Internal Server Error

    Pri zpracovani pozadavku doslo k vnitrni chybe. Pravdepodobne se jedna o chybu v .htaccess souboru.

    Ctete instrukce v nasi znalostni bazi: Chyba 500 – Internal Server Error
    Kontakttoval jsem wedos kde mám účet a neví si s tím rady. u jiného hostingu to běží ve stejné konfiguraci bez problému. U wedos mě odkázali rovnou sem…
    Zrovinka tento plugin se mi dost hodí… je možno nějak upravit htaccess aby to šlapalo?
    Děkuji předem za odpověď. Jirka

    #9719

    neteyescz
    Participant

    Zdravím,

    To nás těší, že vás na nás odkázali :-)

    Ale k problému.

    Chyba 500, neboli také Interní chyba serveru se zobrazuje zkráceně v následujících případech:

    (1) Chyba v souboru .htaccess, nebo její špatná úprava.

    (2) Nejsou povoleny direktivy PHP

    (3) Je překročen memory_limit ( a další php chyby )

    Ve vašem případě bych to asi nejspíše tipoval na překročení memory_limitu, při něm se ale většinou zobrazuje obrazovka “smrti” a né chyba 500. Dále to může způsobovat nepovolená funkce, jež daný plugin vyžaduje. Na zahraničním fóru jsem našel, že tento problém byl vyřešen přidáním následujícího kódu do souboru .htaccess:

    Options All -Indexes

    AddType x-mapp-php5 .php

    AddHandler x-mapp-php5 .php

    Neteyes.cz

    #9720

    Jirik
    Participant
    Web

    Tak jsem ten kod tam zkusil vložit a vyhodilo mi to hlášku chyba 500 už na hlavní stránce.

    A protože jsem to upravoval přes ftp z administrace wedos tak se mi ještě rozhodilo kodování češtiny když jsem vložený kod smazal.

    Memory limit je vpořádku- prý..

    #9721

    kubalap
    Participant

    neteyescz: Memory limit asi ne, u Wedosu je 128 MB.

    #9722

    kubalap
    Participant

    Mám také hosting u Wedosu. Zkusil jsem ten plugin a vše je ok. Žádné speciální nastavení u hostingu nemám. Snad to trochu pomůže v nasměrování :)

    #9723

    neteyescz
    Participant

    Kabalap má pravdu, je to možná konflikt s pluginem.

    #9724

    Jirik
    Participant
    Web

    zkusil jsem nainstalovat wp do podsložky a nainstaloval jen jediný plugin a to jen members a při kliku na funkci role mi vrátí zase 500. Tak nevím kde by mohl být konflikt.

    Přemýšlím. že to celé smažu a zkusím novou instal, ale to je jen krajní řešení. Co bych měl nebo mohl ještě zkusit?

    #9725

    neteyescz
    Participant

    Zkuste to samé udělat např. na Endoře, pokud to půjde, je jasné, že je něco špatně u Wedosu.

    #9726

    Jirik
    Participant
    Web

    Na station to funguje spolehlivě

    #9727

    admin
    Keymaster
    Web

    Neprováděl jste nějaké úpravy ve standardním souboru .htaccess, který je u Wedosu předinstalován? Máte standardní hosting nebo multihosting? Můžete poslat přihlašovací údaje (FTP a administrátor WordPressu) ke zmiňované testovací verzi na email pavelevap@separatista.net?

    #9728

    neteyescz
    Participant

    Hmm, dle mého se jedná o nějákou chybku v souboru .htaccess.

    #9729

    Jirik
    Participant
    Web

    hosting je normální a htaccess jsem neupravoval

    #9730

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé na jednom hostingu u Wedosu mi to také hází chybu 500. Teď ještě zjistit, zda je to problém hostingu nebo pluginu.

    kubalap: Jakou verzi PHP máte na hostingu, kde to bez problémů funguje?

    neteyescz (a další): Pokud máte hosting u Wedosu, můžete vyzkoušet plugin nainstalovat, aktivovat a kliknout na položku menu Uživatelé – Roles? Co se stane? Díky…

    #9731

    mirekk
    Participant
    Web

    Nainstaloval, aktivoval, zkusil, funguje bez jakýchkoliv problémů.

    WEDOS, WordPress 3.2.1

    PHP Version : 5.3.6 / 64Bit OS

    Memory limit : 128 MByte

    Memory usage : 28.03 MByte

    #9732

    neteyescz
    Participant

    Nebudu se vyjadřovat k tomu, zda to jde či nejde, mě se po aktivaci plugin wp-members ani položka User Roles v menu “uživatelé” nezobrazuje :-D

    Jinak jsem na netu vyšťáral toto: http://wordpress.org/support/topic/plugin-wp-members-moderate-registration-u-get-a-404-error#post-2405607 .

    #9733

    Jirik
    Participant
    Web

    Nemůže být důvodem:

    PHP Version : 5.3.6 / 64Bit OS

    Memory limit : 128 MByte

    Memory usage : 14.78 MByte

    uživatel mirekk má hodnotu Memory usage : 28.03 MByte Nevyznám se v tom tak jen tápu.

    #9734

    neteyescz
    Participant

    Jirik: TO pouze ukazuje, že máte menší spotřebu paměti, než mirekk.

    #9735

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak po dlouhém chatu s podporou Wedosu se nám podařilo zjistit, v čem je konkrétně problém. Způsobuje to zapnuté cachování přímo na straně serveru, kde Wedos využívá nástroj eAccelerator. Ještě nevíme přesně, kde by mohl být problém (může to způsobovat přímo tento nástroj nebo i kombinace se zdrojovým PHP kódem pluginu Members – zkusíme ještě zjistit), ale odstranit lze tato chyba poměrně jednoduše.

    V administraci hostingu klikněte na jeho název (doména s hostingem) a poté vyberte v levém sloupci nabídku “Konfigurace PHP“. Třetí řádek upravuje nastavení “eaccelerator.enable”, které je defaultně zapnuto. Překlikněte na “Vlastní hodnota” a odškrtněte vedlejší pole (vlastně ani nevím, k čemu tam konkrétně je). Potvrďte pomocí tlačítka “Upravit” a za pár minut by se to mělo projevit.

    Děkuji všem uživatelům, kteří plugin otestovali, rozdíl je vidět právě ve využitém memory_limitu. Uživatel mirekk spotřebovává cca 28 MB, takže patrně nemá cachování PHP na straně serveru aktivní, zatímco Jirik ho aktivní určitě má (WordPress minimálně vyžaduje kolem 24 MB a 14 MB by opravdu bez cachování nestačilo). Samotné cachování na straně serveru je v podstatě správné a nemělo by způsobovat problémy, ale jde o samostatný nástroj, kde se mohou občas objevit chyby. Kombinace pluginu Members a nástroje eAccelerator je patrně jednou z řídkých vyjímek. Zkusíme ještě zjistit, v čem je konkrétně problém, ale nemusí se to vůbec podařit…

    Takže díky všem za spolupráci a snad je problém vyřešen, vyzkoušejte.

    neteyescz: Ano, také se mi to stalo. Po první aktivaci se tam ty položky v menu vůbec neobjeví. Musíš nejdříve kliknout ještě někam jinam, např. na Nástěnku a pak se do menu Uživatelé podívat znovu. Je to pěkný chyták :-)

    P.S. Doplním odpověď i do fóra Wedosu, kam to bylo také nahlášeno.

    #9736

    Jirik
    Participant
    Web

    Děkuju všem za čas a úsilí, které jste věnovali mé otázce. Provedl jsem úpravu dle admina a vše funguje. Skvělá práce. Děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 19 příspěvků - 1. až 19. (z celkem 19)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti