Čeština pro WordPress 5.0

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 4 roky, 9 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36365

  flajtak
  Participant

  Bude někdy WordPress 5.0 v češtině? Nikde nemohu najít žádné informace.

  #36366

  Michal Janata
  Participant
  Web

  WP 5.x v češtině je. Novinky ohledně Gutenbergu doděláváme. Můžeš taky přispět: https://translate.wordpress.org/locale/cs/default/wp/dev

  #36367

  flajtak
  Participant

  Děkuji za link, vidím, že něco už přeložené je, ale jak mohu rozpracované překlady nahrát do wordpressu? jde to stáhnout někde? mám zatím verzi 4.9.9, ale na jedné stránce jsem omylem klikl na aktualizovat na 5.0 a něco česko anglické prostředí, neúplné české.

  #36373

  flajtak
  Participant

  Stáhnout lze soubory MO a PO, ale vložtt do WordPressu jen těžko, obzlášt, když je potřeba modifikovat jen něco nebo přidat jen něco. Definitivní verze v CZ stále není a ze stránek lze stáhnout v češtině jen 4.9.8. 5.0 nikoliv.

  #36456

  admin
  Keymaster
  Web

  Mělo by jíst stáhnout aktuální lokalizační soubory z rozpracované verze, stačí exportovat příslušné zkompilované .mo soubory.

  Osobně se už překladu moc neúčastním, ale rozhodně (!) se přimlouvám, aby se překládalo pomalu a v klidu, ale hlavně pečlivě. Zbytečné překlepy a špatné překlady pak budou citovány v návodech a byla by z toho nepěkná vizitka. Zájemci mohou překladatelům pomoci (viz odkaz výše), ale zase tolik toho nechybí, aby se nedal nový WordPress 5.x používat i s několika anglickými výrazy.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.