bug v WordPress 4.9

Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  MMM a poslední změna je stará 6 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (z celkem 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #34177

    MMM
    Participant
    Web

    Zdravím,
    mám WordPress 4.9 a pozoruji závadu u obrázků, kdy na pravé straně vzniká neviditelný okraj (plocha), která zužuje textový sloupec – dříve se tento problém nevyskytoval.

    #34178

    admin
    Keymaster
    Web

    Myslíte někde v administraci WordPressu? Není to třeba problém používané šablony? Nebyl by nějaký příklad?

    #34179

    MMM
    Participant
    Web

    Zdravím,

    ne ne, šablona se neměnila, naopak – u WP verze 4.8 CZ to bylo OK, a jakýsi čert mi nakukal, i když jsem nemusel, abych nainstaloval US verzi, měl jsem počkat na automatickou aktualizaci na CZ…

    Takže abych pokračoval: ve 4.8 to bylo naprosto OK, sotva jsem aktualizoval na 4.9 (US), tak jsem to zahlédl u dříve vystaveného článku, kde jsem něco opravoval a najednou se mi začal špatně zarovnávat, hrál jsem si s tím dlouho, nakonec jsem ho vyhodil a dal tam jiný.

    Ráno jsem vystavil nový článek, všechny ostatní (2) jsou OK, ale ten jeden první je zase špatně.

    konkrétně je to na tomto linku: http://www.okultura.cz/WordPress/?p=12959.
    Vidíte tam, že i popisek pod obrázkem jde jaksi dál, ale obrázek (tedy viditelný) tam není, ale když do toho prázdného místa posunete myš, objeví se ručka, že tam je neviditelná část obrázku, která posouvá ten obrázek doleva a ubírá místo textu, protože u ostatních dole se to tak nechová, ale není to tak, že by to byl vždy první, ten předchozí případ se týkal obrázku někde na konci článku.

    Martin

    #34181

    admin
    Keymaster
    Web

    Podivné, stejně ale pořád podezřívám použitou šablonu Newsletter, zkuste ji nejdříve aktualizovat na nejnovější verzi, která by měla být kompatibilní s WordPressem 4.9.

    #34184

    MMM
    Participant
    Web

    To nemohu, neboť jsem ji získal jako “nulled” zde https://dl-wordpress.com/newspaper-wordpress-theme/, musel bych zakoupit plnou verzi, což upřímně řečeno nechci.

    Ale jak píšu, problém je jasně postaven, u 4.8 to nedělalo, u 4.9 ano.
    Nadto je to přece vidět u toho prvního obrázku, že je tam něco v nepořádku.

    #34185

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, je to sice patrně problém WordPressu 4.9 (je to vidět i u základní šablony Twenty Ten), ale je možné, že opravovat/přizpůsobovat se budou šablony, zatím tam není jasná konkrétní oprava (aktuální plán je pro WordPress 4.9.2). A je možné, že to právě nová verze šablony Newsletter už přímo nějak řeší… Aktualizaci šablony bych ale asi doporučil, a to i kvůli pochybnému zdroji (nikdy nevíte, zda tam nejsou skrytá nějaká zadní vrátka pro případného útočníka).

    #34188

    MMM
    Participant
    Web

    Zdravím,

    Vidím, že tam mají upgrade z verze Newsletter 7.7 na 7.8.1, takže ten provedu (nyní zálohuji), vaši připomínku či varování chápu, ale nikdy ten problém u nich nebyl – to bych se dozvěděl z hostingu, kde mám přátelskou podporu…

    Nákup asi zvážím, ale upřímně – není možno řešit chyby ve WP aktualizací šablon – opravit by se měla přímo ve WP – míním já.

    Moc nevěřím, že by existovala nějaká verze Newsletteru, která by reagovala tak rychle na chybu ve WP 4.9, nemyslíte?

    #34189

    admin
    Keymaster
    Web

    Je to na vás, já bych si to svůj web nedal, protože už jsem čistil hodně webů s šablonami z neoficiálních zdrojů, které vypadaly jako bezproblémové :-)

    Potřebujete aktualizaci na verzi 8.2 (17. 11. 2017), která má uvedeno následující:
    improvement: Compatibility with WordPress 4.9

    Oprava tam může být zahrnuta (zní to slibně), ale těžko říci…

    WordPress je v podstatě aplikace s nějakým API, ale nemůže brát v potaz všechny šablony, takže každý autor šablony musí vývoj WordPressu sledovat a šablonu přizpůsobovat, jinak by se ani WordPress nemohl nikam posunovat. V tomto případě těžko říci, zda je problém na straně WordPressu (ke změně tam ale došlo) a bude opraven nebo to nechají na autorech šablon, kteří tam nemají něco správně a projevilo se to až se změnou…

    #34190

    MMM
    Participant
    Web

    OK, zvažuji to bezprostředně, jenom dotaz – kde jste vyčetl, že mají verzi 8.? Nemohu to na té stránce najít… :-P

    #34191

    MMM
    Participant
    Web

    8.2?

    #34192

    admin
    Keymaster
    Web

    Je to na oficiální stránce, až ke konci, stačí dát CTRL + F a následně zadat 8.2 a hledat…

    #34194

    MMM
    Participant
    Web

    Tak jsem vás poslechl, plácl se přes kapsu a ve slevě 50 % jsem to zakoupil… :-)

    Teď jsem žádostiv, zda to opravdu už vyřešili, nebo ten bug tam pořád bude…

    Dík za rychlé reakce, kdyby něco, dovolím si se tady ozvat.

    Martin

    #34197

    admin
    Keymaster
    Web

    Na webu už to vypadá v pořádku, takže to autoři šablony přece jen opravili?

    #34198

    MMM
    Participant
    Web

    Zdravím,
    ano, tohle ano, ale samotný přechod bohužel nebyl hladký.
    Jejich vlastní video s návodem neřeší situaci, že šablona nejde smazat zevnitř WP, musel jsem jít přes FTP a natvrdo ji vymazat (předtím záloha, jak jsem psal).
    I když šlo o malý upgrade, přesto nastavení přes widgety úplně zmizelo, musel jsem je do sloupce a zápatí znovu přenášet – nechápu proč (dá se tomu nějak předcházet?).
    Dokonce i jedno z nastavení velikosti písma menu a celého záhlaví zmizelo, takže teď horko těžko dohledávám, odkud se to nastavuje. Ještě, že jsem si přitom tehdy udělal nějaké poznámky, ale právě tam – jako na potvoru – zůstalo vše, jak mělo.

    Díky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (z celkem 14)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti