WordPress 3,6 – Problém s videem

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem WordPress 3,6 – Problém s videem

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  valada06 a poslední změna je stará 10 let, 7 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3552

    valada06
    Participant

    Nevím, kolik lidí čte komentáře na webu, tak se radši zeptám ještě zde:

    Možná se to tady již řešilo, ale když se mi do příspěvku vloží přehrávač, tak bych potřeboval upravit jeho proporce tak, aby se vešel do šablony. Nikde jsem ale tuto možnost nenašel. Poradí mi někdo, prosím?

    S pozdravem a přáním hezkého dne Valada06.

    #16145

    admin
    Keymaster
    Web

    V tomto případě bych použil zkrácený zápis video, kde můžete u každého videa definovat další parametry (např. konkrétní šířku). Nebo chcete mít všechny videa na webu defaultně stejně velké? Pak by šel asi použít filtr wp_video_shortcode, kde byste si mohl šířku nastavit.

    Hodně ale bude záležet také na použité šabloně, zejména na tom, jakou má nastavenou základní šířku. Tato šířka je totiž automaticky použita i pro embedovaná videa a pokud není definována, tak se použije hodnota 640px.

    #16146

    valada06
    Participant

    Díky za pomoc a ano, chtěl bych mít videa na webu přibližně ve stejné velikosti, tedy spíše chtěl bych mít pokaždé stejnou šířku a to kolem 450px.

    Používám šablonu Catch Box, ve které to očividně nastavené není, jelikož se nastavuje šířka 640px

    #16147

    admin
    Keymaster
    Web

    Šablona Catch Box má v souboru function.php nastavenou hodnotu 818:

    if ( ! isset( $content_width ) )
    $content_width = 818;

    Patrně je to tam kvůli jednosloupcovému designu, nevím… Můžete to zkusit nastavit na nižší hodnotu a uvidíte. Další možný problém je v tom, že je tato hodnota volána až v rámci akce after_setup_theme, což může občas způsobovat problémy. Můžete tedy zkusit přesunout tento kód v souboru ještě výše a mimo funkci catchbox_setup(). Zatím jsem šablonu přímo na webu nezkoušel, takže pokud to stále nepůjde, tak se klidně ozvěte…

    Pozor, po změně této hodnoty se možná ještě nic nestane, protože jsou embedovaná videa automaticky cachována. Zkuste pak ještě otevřít příspěvek s vloženým videem pro úpravy a aktualizovat ho (nebo vytvořte nějaký nový testovací příspěvek a video vložte)…

    P.S. Nemůže být celý tento problém vlastně způsoben něčím jiným (např. nějaký konfliktní plugin)?

    #16148

    valada06
    Participant

    Zkusil jsem, co jste mi radil, situace stále stejná. Každopádně díky za pomoc…

    #16149

    Musilda
    Participant
    Web

    Zkuste se podívat do tohoto článku http://musilda.cz/jak-na-responsivni-youtube-video-ve-wordpress/. Psal jsem ho dříve, než byla venku 3.6, ale ten postup by měl fungovat.

    #16150

    valada06
    Participant

    Tak jsem vyzkoušel i jsem si přečetl ten článek a něco zkusil ale v CSS se mi moc rýpat nechce, jelikož jej moc neumím…. Ještě zkusím postupně vypnout ty pluginy a pokud to nepomůže, tak budu doufat, že oficiální podpora šablony si tohoto problému všimne a napraví jej s další aktualizací.

    Děkuji všem za pomoc.

    #16151

    mirekk
    Participant
    Web

    valada06

    Nevzdávejte to. Zkuste: v adresáři themes/catch-box přepište v souboru functions.php na řádku 76 hodnotu 818 na vámi požadovaných 450

    Nic víc, nic míň není potřeba dělat

    Vyzkoušel jsem a opravdu to funguje

    #16152

    valada06
    Participant

    Udělal jsem, ve vývojářských nástrojích už video takové proporce má, ale video vypadá stále stejně. :-D Vůbec tomu nerozumím…

    #16153

    mirekk
    Participant
    Web

    Zajímavý. Já to zkusil na localhost a funguje. Ještě zkuste vyčistit cache prohlížeče.

    Video vkládáte z youtube? A pomocí kódu http://youtu.be/xxxxxxxx

    Takto jsem to alespoň zkoušel já. Můžete sem dát odkaz na ty stránky?

    #16154

    valada06
    Participant

    Ne, vkládám video uložené na externím serveru s koncovkou .mp4.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti