Registrace

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  semmira a poslední změna je stará 11 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (z celkem 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2503

    semmira
    Participant
    Web

    Zdravím. Jsem začínající uživatel WordPressu a potřebuji vyřešit registraci na stránku. Nemůžu nikde najít jak bych to měl vytvořit. Díky.

    #13525

    Bigdrobek
    Participant
    Web

    myslíš registraci nových uživatelů?

    v nastavení povolíš nejdříve registraci uživatelů

    pak je URL: http://domena.cz/wp-signup.php

    moje trochu vyladěná registrace: vyhledame.cz/wp-signup.php

    :)

    #13526

    semmira
    Participant
    Web

    Myslím registraci návštěvníků na stránce. To znamená muset se zaregistrovat pro zobrazení obsahu.

    S tim souvisí i vytvoření pole pro registraci

    Jako je to například tady http://www.lucerna.g6.cz/

    #13527

    Bigdrobek
    Participant
    Web

    OK. je to základní funkce wordpressu. Zapneš v nastavení a je to.

    Jednoduchý návod: http://www.youtube.com/watch?v=ufVuZwlYlPc

    #13528

    semmira
    Participant
    Web

    Prosím tě vzhledem k tomu že neumím anglicky ani ťuk nepochopil jsem z toho vůbec nic

    pouze snad že na vidgetu “další informace” je jakási registrace a od toho se to nějakým způsobem odvíjí. nic méně nevím co se tam zadává ani další nastavení. v neposlední řadě jsem se ani nedozvěděl jak ve finále vytvořím ta přihlašovací pole

    #13529

    semmira
    Participant
    Web

    Tak už jsem asi našel co jsem hledal – WP Sidebar Login Options

    #13530

    admin
    Keymaster
    Web

    semmira: Možnost přihlášení či registrace je na každém webu ve WordPressu dostupná na adrese mojedomena.cz/wp-signup.php, tedy konkrétně filmyonline.maweb.eu/wp-signup.php. Ve widgetu “Další informace” je pouze obsažen odkaz na tuto stránku a to je vše, co má společného s registrací. Dále je možné provádět různé úpravy přihlašovacího/registračního formuláře:

    1) Zobrazit přihlašovací/registrační formulář na libovolném místě webu. Nejčastěji se používá nějaký widget v postranním panelu. Pokud jde o zmiňovaný web lucerna.g6.cz, tak tam je tento formulář vytvořen pomocí widgetu, který je součástí fóra bbPress. Mezi známé pluginy patří také např. Sidebar Login. Další tipy naleznete v souvisejícím tématu.

    2) Upravit přihlašovací/registrační formulář, tedy např. doplnit nějaké potřebné pole (telefon, pohlaví, atd). Pro tyto účely jsou zase vhodně jiné pluginy, doporučuji projít související vlákna, kde najdete mnoho tipů na návody a pluginy.

    P.S. Nic pod názvem “WP Sidebar Login Options” jsem nenašel, pouze plugin WP Sidebar Login?

    #13531

    semmira
    Participant
    Web

    Díky za vyčerpávající odpověď. Co se týká WP Sidebar Login Options je možné to že to Options jsem napsal omylem.

    #13532

    semmira
    Participant
    Web

    Ještě mam jeden problém. Jak udělat aby se například pouze registrovaným zobrazil určitý odkaz nebo obsah (nebo se na něj dostali) Asi jsem to napsal blbě ale snad je to k pochopení. Díky

    #13533

    admin
    Keymaster
    Web

    Záleží na tom, co přesně chcete před nepřihlášenými utajit. Existují různé pluginy pro skrývání stránek (související vlákna), rubrik (související vlákna), položek menu (související téma), atd. Obecně je využívána funkce is_user_logged_in(), kterou stačí použít jako podmínku v šabloně.

    #13534

    semmira
    Participant
    Web

    Díky za odkazy prostuduji to. Jinak já jsem amatér který se k WoedPressu dostal cca před měsícem. Navíc neovládající angličtinu. Dříve jsem používal Webnode ale ten zdaleka neposkytuje takové možnosti jako jsou zde.

    #13535

    admin
    Keymaster
    Web

    Chvilku to trvá než se člověk zorientuje ve složitějších funkcích :-) Klidně se ptejte, ideálně pro nové problémy zakládejte nové dotazy, ať se nám to všechno nehromadí v jednom dlouhém všeobsažném vlákně…

    #13536

    semmira
    Participant
    Web

    OK díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (z celkem 13)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti