Registrace

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1637

    Jencal
    Participant
    Web

    Ahoj mám problém já nevím, jak můžu na svůj web dát, aby se tam lidi mohli přihlásit a dávat příspěvky atd… Ale nechci, aby to byla registrace na wordpress aby mi to tam mohli měnit…

    #11482

    Lukenzi
    Participant

    Ve WordPressu existuje několik skupin pro registrované uživatele (více zde) právě z toho důvodu aby nově registrovaní uživatelé nemohli zasahovat do částí webu kde nemají přístup. V administraci si jednoduše nastavíte do jaké skupiny mají patřit registrovaní uživatele případně můžete každému jednotlivě přiřadit jiná oprávnění.

    například:

    Administrator může víceméně vše…

    Editor také, ale už nemůže třeba editovat soubory šablony, aktualizovat, instalovat a deaktivovat pluginy atd…

    Subscriber nemůže skoro nic, jen číst :)

    Takže pokud v nastavení administrace zvolíte skupinu “Subscriber” pro registrované uživatele nemusíte mít strach, že by něco měnili. Nebudou mít k těmto volbám přístup…

    #11483

    Jencal
    Participant
    Web

    Jo ale mě se na hlavní stránce nezobrazuje přihlášení, ani login.

    #11484

    Lukenzi
    Participant

    Takže vlastně nejde o samotnou registraci, ale jen o zobrazení přihlašovacího formuláře?

    Když nestačí odkaz na klasické přihlášení tak pomůžou např.

    Login Box, SimpleModal Login, Enhanced Meta Widget a nebo nečekaně Sidebar Login případně nějaký jiný z repozitáře WP…

    #11485

    Jencal
    Participant
    Web

    díky

    #11486

    admin
    Keymaster
    Web

    Díky Lukenzi!

    Už jen doplním, že odkaz na samotné přihlášení je možné na webu zobrazit např. pomocí widgetu “Další informace”, ale uvedené pluginy jsou určitě přehlednější.

    A v češtině jdou uživatelské role za sebou v tomto pořadí: Návštěvník, Spolupracovník, Redaktor, Šéfredaktor a Administrátor. Pokud chcete nechat registrované uživatele vytvářet články, tak můžete volit mezi Spolupracovníkem (může články vytvářet, ale nemůže je bez schválení publikovat a nemůže např. nahrávat obrázky) a Redaktorem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti