Napadený web

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  freibergova a poslední změna je stará 4 roky, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (z celkem 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #37139

    kptAndreas
    Participant

    Dobrý den, ahoj, pomáhám dělat web fotoklub-otrokovice.cz a vypadá to že přes účet druhého admina se někdo naboural do webu, je tam přesměrování.
    Prosím o radu jak nainstalovat nový wordpress, to zvládnu, ale jak pak obnovit příspěvky? Udělal jsem fyzickou kopii webu, udělal jsem zálohu přes plugin wpbackup, ale jak dál? Aby se to neobnovilo s napadeným souborem.
    děkuji moc za radu.

    Ondra

    #37140

    flashrad
    Participant

    Nahraďte adresáře wp-admin a wp-include přes FTP adresáři stejné verze wordpressu. Stejně tak všechny soubory v kořenové složce kromě wp-config a .htaccess. Tím přeinstalujete wp a zachováte svůj obsah.

    Nicméně to napadení může být kdekoliv… Přesměrovává to pouze z úvodní stránky pomocí javascriptu…Dost těžko se radí jen podle adresy.

    #37141

    kptAndreas
    Participant

    Tak já to nějak zkusím. Nejvíc se bojím, že přijdu o příspěvky.
    Děkuji

    #37142

    flashrad
    Participant

    Příspěvky máte v databázi a fotky ve složce wp-content…s tím nic nedělejte

    #37144

    kptAndreas
    Participant

    Děkuji.
    Ještě dotaz, mohu v databazi zmenit hesla uzivatelu?

    #37145

    flashrad
    Participant

    Můžete v tabulce users…ale stačí je změnit v administraci…dejte vědět, jak jste dopadl

    #37155

    kptAndreas
    Participant

    Zkopíroval jsem uplně vše z originálních zdrojů jak WP tak i šablonu a stále to přesměrovává :-(

    #37157

    Jakub
    Participant
    Web

    Protože ten škodlivý kód byl vložen rovnou do databáze, takže je v obsahu příspěvků. Bude potřeba to vyčistit ručně.

    #37158

    kptAndreas
    Participant

    Já to tušil… Tak večer začnu. Děkuji

    #37311

    freibergova
    Participant

    Stalo se mi to samé u dvou webů. Děkuji Jakubovi za typ – v tabulce “wp_options” byly dva řádky, které to způsobovaly.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (z celkem 10)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti