HTTP ERROR 500 kvůli WooCommerce

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) HTTP ERROR 500 kvůli WooCommerce

Zvolené téma obsahuje celkem 21 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  jiw a poslední změna je stará 7 let.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 22)
  • Autor
    Příspěvky
  • #31749

    RichardD
    Participant

    Dobrý den, momentálně jsme se u nás po delší době vrátili k dodělávání eshopu na WordPressu, chvíli jsem pokračoval bez aktualizací a vše fungovalo, včera jsem zapnul aktualizaci jak WordPressu tak všech pluginů a začal problém.

    V záložce ,,Stránky” rozkliknu menu a vše funguje až do doby než rozkliknu přímo stránku kterou chci dále upravovat, pak mi to vyhodí: Stránka www.xxx.cz nefunguje

    Web www.xxx.cz momentálně tento požadavek nemůže zpracovat.
    HTTP ERROR 500

    Rychlá úprava funguje bez problémů. Tento problém způsobuje plugin WooCommerce, když jej vypnu tak se normálně dostanu všude bez problémů. Jenže jelikož v tomto pluginu máme už naskládaných plno věcí a vše je zařízené tak bych o něj poměrně nerad přišel, také nevím jak by to bylo v případě jeho odinstalace a opětovné instalace.
    Díky za případné rady

    #31751

    admin
    Keymaster
    Web

    Nemůže to dělat nějaký jiný plugin, který je napojený na WooCommerce? Vypadá to na nějaký konflikt, bohužel těžko říci, kde by mohl být problém. Budete muset zkoušet deaktivovat jednotlivé pluginy, samotný plugin WooCommerce by to asi způsobovat neměl. Zkoušel jste nasadit také výchozí šablonu Twenty Seventeen? Jaký používáte hosting?

    #31753

    RichardD
    Participant

    Zkoušel jsem pluginy všechny po jednom aktivovávat, s ničím nebyl problém až do spuštění WooCommerce (teď vyzkoušeno opětovně). Vše přišlo až s aktualizacemi. Hosting je na serveru banan.cz
    A šablonu jsem nezkoušel, nevím jak to udělat a nerad bych to rozvrtal, původně jsem měl provádět jen přidávat položky do eshopu a případně nějáké drobnosti takže v tomhle už se opravdu zase tolik nevyznám.

    #31755

    admin
    Keymaster
    Web

    Tento hosting nepatří mezi nejkvalitnější, bohužel můžete narážet na nějaké jeho limity, těžko říci. O této chybě píšou obecně v jejich nápovědě, zkuste asi kontaktovat podporu. Případně zkuste zjistit, zda máte někde dostupný soubor error.log, který by měl obsahovat příslušné chybové hlášky, na jejichž základě lze většinou snadno odhalit příčinu. Další možností je vytvořit aktuální zálohu a zkusit se v tom trochu povrtat, viz zmiňovaná změna šablony, atd.

    Pokud se to nepodaří vyřešit, tak se ozvěte, můžeme to zkusit dořešit v rámci placené zakázky.

    #31936

    Pedro
    Participant

    Taky mam hosting na banan.cz, WooCommerce je tam nějakým způsobem blokovaná. To same “OpenCart – Open Source Shopping Cart Solution” tam prostě nefunguje. Podle mně, oni blokuji různé Eshopy na svém hostingu, a chtějí tímto způsobem, donutit nás používat jejich Eshop – http://www.banan.cz/produkty/eshop

    #31946

    admin
    Keymaster
    Web

    @pedro: Díky, nejsem sice paranoidní, ale možné je všechno :-) Spíše se obávám, že tam je nějaká restrikce na serveru (zakázané funkce, stará verze PHP, atd.) a dochází ke konfliktu s novými verzemi WordPressu a WooCommerce. Takže spíše než záměr bych to viděl jako neschopnost provozovat normální hosting. Každopádně tento hosting (společně s Pipni.cz) rozhodně nedoporučuji (už jsem tam osobně viděl mnoho různých problémů) a asi by se vyplatilo přesunout web raději někam jinam.

    #32151

    jiw
    Participant

    Zdravím,
    dnes jsem aktualizovala pár pluginů a taky woocommerce…výsledek, web je v háji, už se tam ani nepřihlásím do administrace.

    Na stránce se zobrazuje toto:
    Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/157001/virtual/www/domains/horickepasije.cz/wp-content/plugins/woocommerce/includes/gateways/paypal/class-wc-gateway-paypal.php on line 37

    Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/157001/virtual/www/domains/horickepasije.cz/wp-content/plugins/woocommerce/includes/gateways/paypal/includes/settings-paypal.php on line 126

    Nevím, co s tím, jediné, co mě napadlo, zkusit přes FTP odinstalovat celý woocommerce, ale to jeho nastavení mě stálo hodně času a ani nevím, zda to pomůže. Poradíte prosím?

    #32152

    JKovac
    Participant

    Dobrý den,

    nemusíte odinstalovávat. Stačí přes FTP složku woocommerce pouze dočasně přejmenovat. Tím plugin deaktivujete. Pak by jste se měla dostat do administrace.

    Doporučení: nainstalujte si plugin Duplicator, udělejte si tímto pluginem kopii stránek a utečte od Pipni.cz :)

    #32155

    jiw
    Participant

    Moc děkuji, jdu vyzkoušet, Duplicator tam mám, jen ho použít. Webhosting je u Wedosu, po dokončení webu bude následovat přesun domény tamtéž ;-)
    Až se přihlásím, co s tím woocommerce pak?

    Tak bohužel se nezdařilo, okno pro přihlášení zmizelo docela a nová hláška:

    Fatal error: Class ‘WC_Widget’ not found in /data/web/virtuals/157001/virtual/www/domains/horickepasije.cz/wp-content/plugins/woocommerce-product-price-based-on-countries/includes/class-wcpbc-widget-country-selector.php on line 15

    #32156

    JKovac
    Participant

    Hmm klasika. Začnou zlobit všechny pluginy, které mají něco společného s Woocommerce. Takže buď přejmenovat postupně pluginy které budou zlobit (nyní je to plugin plugins/woocommerce-product-price-based-on-countries) nebo přejmenovat celou složku plugins. Ale tím si moc nepomůžete. To by bylo v případě, že nemáte aktuální samotný WP. Pak nejdříve aktualizovat ten a potom přejmenovat zpátky a zkusit jestli problém trvá.
    Pokud máte ale hosting u Wedosu, tak s tím by problém být neměl.

    #32158

    jiw
    Participant

    Skvělé! Jsem v administraci, ještě jsem přejmenovala třetí, co zlobil a pak to šlo. Děkuji! Co prosím nyní? Mám se těch pluginů nadobro zbavit? Nebo lze e-shop ještě nějak zachránit?

    #32159

    JKovac
    Participant

    Jakou verzi WP používáte. Problém může způsobit stará verze WP a nové verze pluginů.

    #32160

    jiw
    Participant

    Mám tam: WordPress 4.7.3
    šablonu Freesia Empire

    Mám tam zálohovací plugin BackWPup a v poslední záloze, která je kompletní byly v pořádku i woocommerce pluginy, nahrát tam jejich složky ze zálohy? Do stavu před aktualizací?

    #32167

    JKovac
    Participant

    Omlouvám se. Včera už jsem se k tomu nedostal.

    Díval jsem se na ty řádky ve Woocommerce a napadlo mě. Neměnila jste český překlad uvedený v těchto řádcích?

    Původní text:
    PayPal Standard sends customers to PayPal to enter their payment information. PayPal IPN requires fsockopen/cURL support to update order statuses after payment. Check the <a href="%s">system status</a> page for more details.

    a

    Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.

    Jde o to, že pokud jste smazala (jakkoliv upravila) %s tak nemůže fungovat funkce sprintf ()

    #32168

    jiw
    Participant

    Myslím, že určitě neměnila, PayPal v obchodě nevyužívám. Všechno fungovalo, než jsem včera dala aktualizaci WooCommerce.

    #32170

    jiw
    Participant

    Tak vyřešeno, obchod zase běží, nahrála jsem na web pluginy ze zálohy a ty pokažené aktualizované jsem smázla. A teď už jen nikdy neaktualizovat…
    Teď jsem tam našla u té zlé aktualizace woocommerce tuhle hlášku:
    3.0 is a major update. Make a full site backup, update your theme and extensions, and review update best practices before upgrading.

    Taky to tam mohli napsat rovnou, že mi to zneškodní web.

    #32180

    JKovac
    Participant

    Pouze novou Woocommercí to určitě nebude. To by nadával každý, kdo ji má nainstalovanou. Sám ji používám a problém nemám ani po aktualizaci. Bude to nějakou kombinací Vámi používaných pluginů a šablony. Byla by to delší cesta testování. Nejdříve aktivovat původní šablonu a zkusit aktualizovat Woocommerci. Pokud se chyba vyskytne, deaktivovat Vámi zmíněné pluginy co měly něco společného s Woocommercí. Zase otestovat jestli to hodí chybu. Pokud ne postupně aktivovat plugin po pluginu atd.

    Zkoušel jsem na test webu provést nějaké změny v překladu a přímo v pluginu Woocommerce a nepodařilo se mi Vámi popisovanou chybu nasimulovat. Takže to opravdu zřejmě bude nějakou Vaší používanou kombinací.

    #32194

    jiw
    Participant

    Dobrý večer,
    tak to je tedy složitější, než jsem myslela, moc si nedovedu představit to takhle otestovat, aspoň ne, na tomhle webu. Můžu to ale zkusit na jiném, který nepoužívám, tam je na pokusy prostor :) Měla bych obavu, že už to pak nedám do kupy.
    Pluginy, co souvisí s woocommerce nejspíš budou tyto (mimo samotný WC), které tam mám:
    Hyyan WooCommerce Polylang Integration
    WooCommerce Price Based on Country

    Jinak tam mám klasické pluginy, co se běžně používají, vše vyzkoušené a kompatibilní, nic starého. Až na jeden, co jsem někde stáhla…Contact Form 7 Database Free od NinjaTeam, ten jsem teď radši smázla a nahradila jiným.

    #32195

    jiw
    Participant

    Tak jsem to provedla na druhém webu, naprosto totožná šablona, stejné pluginy…wc se v pořádku aktualizovalo. Tak jsem to samé udělala na tomto “ostrém” webu a výsledek je zase špatně. Vypla jsem nejdřív WooCommerce Price Based on Country, žádná změna, pak jsem vypla Hyyan WooCommerce Polylang Integration a web začal fungovat, skoro.. na stránkách Pokladna a Můj účet se chybové hlášky zobrazují pořád, zbytek webu funguje. Tomu nerozumím, na obou webech je vše stejně nastavené a na jednom oba výše zmíněné pluginy spolu s WC běží a aktualizace proběhla v pořádku a na druhému webu jsou problémy..

    Dívám se na fórum WC a nejsem jediná, kdo má s novou verzí problémy.
    https://wordpress.org/support/plugin/woocommerce

    #32197

    JKovac
    Participant

    Protože se jedná o chybu u funkce sprintf (), tak jsem si myslel, že to bude způsobovat některý jazykový plugin.

    Oba weby jsou opravdu identické (nahrané ze stejné zálohy)? Stejné překlady, pluginy atd?

    Byla by možnost upravit dané řádky ve Woocommerci na původní tvar (návod bych zkusil dát dohromady), ale o úpravu přijdete s každou aktualizací, což moc neřeší.
    Nebo počkat až tvůrci ostatních pluginů doženou Woocommerci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 22)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti