Chybné zobrazení fontu po aktualizaci WP 4.3

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Šablony, CSS (zobrazení webu) Chybné zobrazení fontu po aktualizaci WP 4.3

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  csirkovak a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24390

    csirkovak
    Participant

    ahoj všem,

    budu upřímně ráda za pomoc: po aktualizaci WP se šablonou iFeature free se změnilo zobrazované písmo na všech stránkách z ARIAL na TIMES NR. Jak by šlo prosím upravit zpět?

    V css je vidět nastavený ARIAL, ale při kontrole prvku v chromu je mi podezřelá hláška: ENDERED font: Times New Roman—458 glyphs. Nerozumím tomu ani trošku :-), kde by se dalo opravit. Díky předem!
    web je http://www.vyleceni.info

    #24392

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Díval jsem se na web,
    ve style.css není žádná zmínka o fontu či font-face, ale jde o sofistikovanou šablonu s mnoha styly, a není v mojí moci všechno projít, Firefox mi zdroj fontu nenašel.

    V HTML stránky je v hlavičce toto:

    <style type="text/css" media="all">
    						body {
    			                                     color : #d80044;
                                                                 font-size : 14px;
                                                                 font-family : 'Arial, Helvetica, sans-serif';
                                                                 font-weight : normal;
                            			}
    
    												a			{
    				color:
    			#eda61a			;
    			}
    												.container {
    			 max-width : 1020px;
    						}
    
    			
    						h1, h2, h3, h4, h5, h6 {
    			font-family : 'Arial, Helvetica, sans-serif';
    						}
    
    			
    		</style>

    ale nedovedu říct, proč tak je times…

    #24393

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak to je dobré… Také tam nikde nevidím v CSS definovaný font Times New Roman, ale na první pohled se tam zobrazuje :-) A když se podívám na demo šablony iFeature, tak tam mají Arial…

    @csirkovak: Kde tu chybovou hlášku vidíte? Prohlížeče když narazí na nějaké problémové znaky, které neumí pro zvolený font správně zobrazit, tak automaticky přepnou na nějaký výchozí font (což by mohl být právě Times New Roman). Takže podle mě tam není tento font nikde v CSS nastavený, ale je tam použit jen proto, že se tam objevily nějaké problémy…

    Zkoušela jste deaktivovat všechny pluginy? Když přepnete na výchozí šablonu Twenty Fifteen, tak se zobrazuje všechno správně? Neprováděla jste nějaké úpravy šablony? Nemáte tam někde natvrdo definované vlastní CSS (v souboru nebo nastavení šablony), viz připomínka od @sjiamnocna? Vzniklo to pouze po aktualizaci na WordPress 4.3? Žádné jiné úpravy (či aktualizace) jste v té době neprováděla?

    #24399

    csirkovak
    Participant

    Díky oběma za snahu pomoci! Tu hlášku jsem našla v nástrojích google chromu – Zkontrolovat prvek (při najeti na strance daného webu na text – screen je kdyžtak tady
    https://docs.google.com/document/d/1R9ZtPAUx3p9yazQnxRDdZvcht4rxSlVpgEvZmVUK7y4/edit?usp=sharing )

    Ale je pravda, že jsem zároveň aktualizovala i pluginy. Do šablony jsem nesahala ( tam opravdu mé schopnosti bohužel zatím nesahají :-)).
    Jdu tedy dle rad deaktivovat pluginy a zkusím přepnout na výchozí šablonu. Děkuji zatím!!!! K.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti