Chyba 404 – jak udělat

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  n3s4 a poslední změna je stará 12 let, 8 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1090

    n3s4
    Participant

    Ahoj, obracím se sem s trochu větším problémem (pro mě je to docela velkyý problém).

    Mám šablonu, kde – pokud zadám do url nesmysl – nevyskočí chyba 404, ale zobrazí se prázdná stránka s posunutým widgetem doprava – protože chybí jakýkoliv obsah.

    Jak do šablony dám podmínku, že když není obsah nalezen ukáže se hláška?

    Zde je kód používaný v souboru index.php (domnívám se, že zde chybí ta podmínka, když žádný obsah není nalezen, ale nevím to jistě…):

    <div id="content">

    <div id=”main”>

    <?php if ($wpzoom_featured_big_cats_show == ‘Yes’ && is_home() && $paged < 2) { include(TEMPLATEPATH . ‘/wpzoom_featured_categories.php’); } ?>

    <?php if ($wpzoom_twitter_show == ‘Yes’) { include(TEMPLATEPATH . ‘/wpzoom_twitter.php’); } ?>

    <?php if ($wpzoom_recent_posts_show == ‘Yes’) { include(TEMPLATEPATH . ‘/wpzoom_recent_posts.php’); } ?>

    </div><!– end #main –>

    <div id=”sidebar”>

    <?php get_sidebar(); ?>

    </div><!– end #sidebar –>

    <div class=”cleaner”> </div>

    </div>

    Vím, že je to složitější problém.. Pomohl by někdo?

    #8820

    n3s4
    Participant

    Zde ještě uvádím úryvek kódu, který se vypíše při neplatné url nebo souboru který neexistuje:

    <div id="content">

    <div id=”main”>

    </div><!– end #main –>

    a dále pokračuje zmiňovaný sidebar, ale to jsem celé vypisovat nebudu. Prostě se nic nevypíše..

    #8821

    admin
    Keymaster
    Web

    Používaná šablona patrně neobsahuje soubor 404.php (manuál), kde je definováno zobrazení chybové hlášky, a proto zobrazuje výsledek souboru index.php, který však v případě chybové hlášky 404 nezobrazí žádná data.

    Další inspiraci pro tvorbu souboru 404.php si můžete vzít např, z výchozí šablony Twenty Eleven, která ho obsahuje.

    #8822

    n3s4
    Participant

    Jo, jasný, to mě nenapsalo :D

    Už se mi to zobrazuje správně. Vytvořil jsem soubor 404.php a vzal strukturu kódu ze samotné stránky (page.php) odebral některé funkce, přidal text chyby a je to :)

    Díky za radu

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti