Aktualizace na WP 4.7

Zvolené téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  hlavkap a poslední změna je stará 7 let, 3 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (z celkem 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #30058

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Ahoj,

    setkal se někdo s problémy při aktualizaci na WordPress 4.7? Včera jsem to na 3 webech zkusil a po aktualizaci jel jen jeden. Zbytek se zaseknul na chybových hláškách.

    Má někdo podobné zkušenosti?

    #30059

    admin
    Keymaster
    Web

    O jaké chybové hlášky konkrétně šlo?

    Nemají weby s problémy něco společného (např. stejný server, hosting)?

    #30060

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Právě že nemají. Zkoušel jsem to ještě teď a některé weby na Wedosu aktualizovat nejdou. Některé weby na skautském hostingu.

    Teď mi to třeba na jednom webu píše: Another update is currently in progress. a přitom tam nic neběží. A další aktualizace se zasekla tak, že jsem musel nahrát souboty 4.6.1 přes FTP. Abych ten web rozjel

    #30061

    admin
    Keymaster
    Web

    Nemůže to být jen všechno zpomalené (kvůli nějaké zátěži)? Chybová hláška o tom, že probíhá další aktualizace, by měla myslím sama zmizet během 15 – 30 minut, možná, že aktualizace na pozadí stále ještě probíhá (nebo se na něčem zasekl).

    U Wedosu bych ještě zkusil opravit práva souborů a adresářů (mají na to v administraci tlačítko). Většinou jsou problémy s aktualizací způsobeny právě oprávněním souborů či adresářů…

    Jak vypadá “zaseklá” aktualizace, že vůbec nefunguje web?

    #30062

    Kurt
    Participant
    Web

    Zkoušel jsem hned včera na 1 webu u Wedosu update z 4.6.1 na 4.7 a bez problémů (resp. bez hlášek, musel jsem jen nastavit nový header obrázek).
    Nicméně opatrnost mi velí s updatem na dalších ještě počkat.

    #30065

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Už mám tu chybu….

    Aktualizace WordPressu
    
    Aktualizace je stahována z https://downloads.wordpress.org/release/cs_CZ/wordpress-4.7.zip…
    
    Rozbalování aktualizačního balíčku…
     
    Internal Server Error
    
    The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
    
    Please contact the server administrator at hostmaster@localhost to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.
    
    More information about this error may be available in the server error log.

    Ty chyby v češtině to dělá

    #30066

    Michal Janata
    Participant
    Web

    A ještě další chyby, co to dělá :-(

    Attachments:
    #30068

    admin
    Keymaster
    Web

    Nemůže to souviset nějak s tím, že jde o síť webů (Multisite), třeba s jejím nastavením?

    #30081

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Tak jsem nainstaloval čistý WordPress, a zkusil jsem aktualizaci a nic.

    
    Aktualizace WordPressu
    
    Aktualizace je stahována z https://downloads.wordpress.org/release/cs_CZ/wordpress-4.7.zip…
    
    Rozbalování aktualizačního balíčku…
    
    Ověřování rozbalených souborů…
    
    Příprava k instalaci nejnovÄ›jší verze…
    
    Režim údržby webu byl zapnut…
    
    Kopírování potÅ™ebných souborů…
    
    Režim údržby webu byl vypnut…
    
    Aktualizace databáze…
     
    Internal Server Error
    
    The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
    
    Please contact the server administrator at hostmaster@localhost to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.
    
    More information about this error may be available in the server error log.
    #30082

    Michal Janata
    Participant
    Web

    A takhle to vypadá, na obyčejném webu (bez multisite). Řekl bych, že je buď chyba na webu nebo na hostingu.

    Attachments:
    #30084

    admin
    Keymaster
    Web

    To je Wedos nebo ten skautský server? Na Wedosu můžeš zapnout na den zdarma error_log a vyzkoušet, cos se tam zapíše za chybu, viz “More information about this error may be available in the server error log.” A na tom skautském serveru budete mít určitě také log, budeš se do nich muset podívat… Osobně bych to spíše viděl na nějaký problém se serverem/hostingem…

    #30086

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Je to na skautském serveru. Na Wedosu to jede bez problému. Zkusím se na to kouknout, čím by to tam mohlo být.

    #30088

    admin
    Keymaster
    Web

    Jj, nech si od podpory vytáhnout serverové logy, tam budou určitě podrobnosti. Možná to bude i problém WordPressu v kombinaci s nějakým nastavením serveru, těžko říci…

    #30089

    Michal Janata
    Participant
    Web

    Já bych taky řekl, že tam bude problém někde v nastavení. Dneska máme schůzku s klukama, takže to tam určitě nadhodím. A pak se pokusím dát vědět, co s tím bylo.

    #30131

    hlavkap
    Participant

    Dobrý den,
    při aktualizaci na WP 4.7 nastala tato situace:
    Fatal error: Call to undefined function get_user_locale() in /web/htdocs1/rlistyeu/home/www/wp-admin/admin-header.php on line 165
    Mohli byste mi pomoci? Děkuji.

    #30132

    admin
    Keymaster
    Web

    @hlavkap: Neprováděl jste před aktualizací WordPressu ještě aktualizaci nějakých pluginů? Proběhla aktualizace bez problémů (a do konce)? Zkusil bych stáhnout instalační balíček a ještě jednou ručně nakopírovat všechny soubory na FTP (nahradit stávající).

    #30161

    hlavkap
    Participant

    Dobrý den, děkuji, ruční aktualizace proběhla a vše je v pořádku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (z celkem 17)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti