1 stránka statická

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  rob a poslední změna je stará 12 let, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (z celkem 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #977

    rob
    Participant

    Zdravím, potřebuji najít šablonu, kde 1 tránka bude statická, existuje vyhledávání šablon podle určitých parametrů? Díky

    #8344

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, vyhledávání šablon podle parametrů existuje, např. v administraci v menu Vzhled – Šablony – Instalace šablon – Vyhledávání podle vlastností. Ale tuto vlastnost (úvodní stránka webu bude statická) tam nenajdete. Vlastně ani není potřeba. Tuto možnost si můžete nastavit v menu Nastavení – Zobrazování – Na úvodní stránce zobrazit – Statickou stránku (vyberte níže) – vyberte příslušnou stránku, která se bude zobrazovat na úvodní stránce.

    #8345

    rob
    Participant

    díky za bleskovou odpověď, ale Nastavení – Zobrazování jsem nenašel, jedná se mi o to, aby na Home page nebyl příspěvek, ale stránka.

    #8346

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, přesně tak to funguje. Menu Nastavení by mělo být v levém hlavním sloupci úplně dole, jsou tam např. Pluginy, Uživatelé, Nástroje a také Nastavení. Když menu Nastavení rozkliknete, tak tam bude i položka Zobrazování. Pokud nic z toho stále nevidíte, tak možná nemáte oprávnění Administrátora, který k němu nemá přístup?

    #8347

    rob
    Participant

    To jsem našel, ale položka zobrazování tam fakt není, je tam obecné – publikování -komentáře, ….Nemám nejnovější WordPress 3.1.2

    #8348

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé, položka by měla být právě mezi “Publikování” a “Komentáře” :-) A jaký WordPress máte? Dříve se to myslím česky jmenovalo “Čtení”. Zkuste použít URL adresu mojedomena.cz/wp-admin/options-reading.php, hlavně je důležtý ten konec, aby za /wp-admin/ bylo options-reading.php

    #8349

    rob
    Participant

    :-)), už jsem to našel, je to čtení, ted se jenom zbavit záložky Home, která zůstala :-(

    #8350

    admin
    Keymaster
    Web

    Co tím máš na mysli? Kde je položka “Home”? V nějakém menu? Budeme potřebovat více podrobností, možná by bylo lepší založit nové vlákno…

    P.S. Doporučujeme aktualizovat WordPress na nejnovější verzi!

    #8351

    rob
    Participant

    Na webu mám šablonu na které je záložku Home, bylo možno na ni dávat komentáře. A to jsem nechtěl, tak jsem v nastavení dal že první bude statická, mnou vytvořená. A teď se mi tam Home v horním menu “motá” a zabírá mi tam místo. Word Press mám 2.8.4.

    #8352

    admin
    Keymaster
    Web

    Takže záložka “Home” byla vlastně stránka, když tam bylo možné přidávat komentáře? Budeš muset najít přesné místo v šabloně, kde je uvedena a jakým způsobem je zobrazována (obvykle jde o funkci wp_list_pages(), kterou budeš muset upravit). Nebo napiš jakou šablonu používáš (případně rovnou odkaz na tvůj web). Existuje mnoho způsobů, jak tam může být záložka “Home” zobrazena a bez dalších podrobností se dále nedostaneme…

    #8353

    rob
    Participant

    Mám Detachable 2.0 od Free WordPress Themes, rekudo.cz. díky

    #8354

    admin
    Keymaster
    Web

    Ze souboru header.php odstraň následující kód (řádek 24):

    <li class="page_item<?php if (is_home()) echo ' current_page_item'; ?>"><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/">Home</a></li>

    Záložka “Home” by pak měla zmizet. Stejně ale nerozumím přechozí větě: “Na webu mám šablonu na které je záložku Home, bylo možno na ni dávat komentáře.” Ta záložka tam je pouze jako odkaz na hlavní (úvodní) stránku webu…

    A pro další nesouvisející dotazy prosím zakládat nová vlákna…

    #8355

    rob
    Participant

    :-)) už to maká, díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (z celkem 13)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti