České služby 0.5

Nastavení dodací doby a předobjednávek, sledování zásilek, Google feed, certifikát spokojenosti (Heureka) a mnoho dalších nových funkcí určených zejména pro XML feedy (např. podpora variant či nastavení různých informací na úrovni produktů, kategorií či celého webu). Nechcete vyzkoušet novou verzi pluginu České služby?

Plugin České služby aktivně používá více než 900 webů, což je už docela vysoké číslo, takže je zatím dostupná ke stažení pouze beta verze pro zájemce, abych automatickou aktualizací nerozbil všechny weby najednou :-) Změn totiž tentokrát bylo opravdu dost a je možné, že na nějaký problém třeba narazíte.

České služby 0.5: Počet instalací a hodnocení

Na nové verzi jsem pracoval průběžně (s různou intenzitou), ale zatím byl vývoj určován hlavně podle toho, co jsem zrovna potřeboval pro své klienty. Pomalu však nastal čas to změnit, aby se mohl vývoj nových funkcí (a přepsání některých původních) trochu urychlit a uživatelé ho mohli lépe předvídat a sledovat (aneb častější aktualizace).

Narazil jsem také na dost velký rozdíl mezi doplněním potřebné funkce na konkrétní web klienta a přípravou stejné funkce pro obecné použití v rámci samostatného pluginu :-) Uživatelé jsou tvůrčí a používají možnosti a způsoby, které by mě ani ve snu nenapadly, nehledě na různé šablony, pluginy a hostingové servery. Z hlediska kvality zdrojového kódu to sice zatím stále trochu vypadá jako „slepenec“ různých funkcí, ale nenápadně začíná vznikat základní struktura, kam budou postupně soustředěny přepsané části pluginu. Ale o budoucnosti, a to nejen samotného vývoje, ale i financování, napíšu ještě trochu podrobněji příště.

Plugin nadále zůstává dostupný zcela zdarma a nemá žádné omezení, snad jen kromě toho, že jde o opensource :-) Můžete ho používat nejen pro sebe, ale třeba i pro své klienty (a nechat si za to platit).

Mezi hlavní sponzory, kteří podpořili vývoj nových funkcí (a můžeme jim za to poděkovat), patří WP-admin a Lukáš Prelovský (provozovatel WooCommerce.sk). Drobnou částkou dále přispěli SM sexshop, Peter Pavlinský a Dušan Beleščák. Pokud chcete také přispět nebo podpořit vývoj dalších funkcí, tak můžete použít Paypal (pro drobné částky) nebo si prosím napište o fakturu (jsem plátce DPH). Případně můžete plugin alespoň ohodnotit v oficiálním adresáři.

Velkým nedostatkem pluginu je bohužel zatím stále chybějící manuál, protože obsahuje mnoho drobných vychytávek s jejichž pomocí toho lze mnoho nastavit, ale uživatelé se o tom bohužel nedozví :-( Zatím tedy alespoň stručně představím některé novinky verze 0.5.

Sledování zásilek – možnost nastavení emailu, zadání potřebných informací ke každé objednávce a volitelné ruční odeslání (včetně uložení informace o odeslání emailu).

České služby 0.5: Sledování zásilek (nastavení v rámci objednávky)

České služby 0.5: Sledování zásilek (možnost nastavení emailu)

Dodací doba – možnost definice vlastních hodnot, formátu i místa zobrazování na webu, aktivace předobjednávek a možnost nastavení pro každý produkt.

České služby 0.5: Možnosti nastavení dodací doby

České služby 0.5: Dodací doba a předobjednávka na úrovni produktu

Certifikát spokojenosti pro službu Ověřeno zákazníky (Heureka).

České služby 0.5: Ověřeno zákazníky - Certifikát spokojenosti (Heureka)

Nemusíte samozřejmě používat všechny funkce, ale stačí jen aktivovat to, co zrovna na webu potřebujete.

České služby 0.5: Aktivace nových funkcí

Google feed a dodatečné označení produktů

České služby 0.5: Google feed a dodatečné označení produktů

XML feedy – rozšířené možnosti nastavení na úrovni produktu, kategorie nebo přímo celého webu. Základní podpora variant a vlastností a mnoho dalších vylepšení.

České služby 0.5: Nastavení na úrovni produktu

České služby 0.5: Nastavení na úrovni kategorie

České služby 0.5: Nastavení feedu na úrovni celého webu

Kompletní přehled změn pro verzi 0.5:

* WooCommerce: Certifikát spokojenosti (Heureka.cz a Heureka.sk)
* WooCommerce: Nastavení a zobrazení dodací doby (napojení na XML feedy v podobě DELIVERY_DATE)
* WooCommerce: Předobjednávky - nastavení pro jednotlivé produkty, možnost nastavení místa a formátu zobrazení na webu (napojení na XML feedy)
* WooCommerce: Sledování zásilek - volitelné zasílání notifikačních emailů o odeslané zásilce
* WooCommerce: XML feed (Google)
* WooCommerce: XML feedy:
 * Volitelné generování .xml souborů (probíhá postupně, vhodné pro eshopy s velkým množstvím produktů)
 * Nastavení různých informací na úrovni celého eshopu, kategorie či přímo produktu (vzájemně propojeno)
 * Možnost specifikovat vlastní název produktu (PRODUCTNAME)
 * Možnost vynechat libovolné kategorie či jednotlivé produkty 
 * Základní podpora variant a vlastností (unikátní URL adresy pro varianty, automatické generování parametrů a názvů)
 * Možnost napojení EAN (na základě SKU či vlastního uživatelského pole)
 * Podpora pro doplnění výrobce (MANUFACTURER) - různé pluginy, taxonomie, vlastnosti či uživatelská pole
 * Možnost dodatečného označení produktů (CUSTOM_LABEL) pro Google a Zbozi.cz
 * Možnost označování bazarového a repasovaného zboží (na úrovni kategorie i produktu) 
 * Možnost zobrazování/ignorování shortcodes v popisech produktů (DESCRIPTION)  
 * Doplněno odřádkování pro snadnou čitelnost v prohlížečích
 * Opraveno zobrazení ceny (nově započítáno i DPH)
* WooCommerce: XML feed (Heureka.cz a Heureka.sk) - možnost doplnění CATEGORYTEXT v nastavení kategorie i produktu
* WooCommerce: XML feed (Zbozi.cz):
 * Aktualizace pro novou strukturu XML
 * Opraveno kódování URL adres
 * Opraveno zobrazení elementu PARAM
* WooCommerce: Doprava (DPD ParcelShop, Uloženka.cz):
 * Zamezení dvojitému načítání funkce pro zobrazení poboček pomocí podmínky is_ajax().
 * Funkce get_shipping_methods() nahrazena funkcí load_shipping_methods(), takže by se měly pobočky bez problémů zobrazovat.
 * Zachování zvolené pobočky při změně platební metody.
 * Podpora pluginu WooCommerce Currency Switcher (cena poštovného a dobírky).
* WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz a Heureka.sk) - aktualizován měřící skript
* WooCommerce: Ověřeno zákazníky - možnost omezení počtu recenzí (Heureka.cz a Heureka.sk)
* WooCommerce: Opravena drobná chyba ve verzi 2.6

Nápady a připomínky vítány! Pokud naleznete nějakou chybu, tak ji prosím rovnou nahlaste buď na místním fóru nebo přímo na Githubu. Verze 0.5 bude zveřejněna v oficiálním adresáři (a tedy i zpřístupněna pro automatickou aktualizaci), jakmile se několik dní nikdo neozve s nějakou chybou :-)

Aktualizace 16.9.2016: Nová verze byla zveřejněna v oficiálním adresáři pluginů a bude dostupná v rámci automatické aktualizace. Pozor, pokud jste na FTP nahráli verzi z Githubu a nechali tam defaultní adresář ceske-sluzby-master, tak aktualizace fungovat nebude a musíte ho přejmenovat zpět na ceske-sluzby. Nikdo nenahlásil žádnou zásadní chybu a opraveny byly pouze dva problémy, takže to zkusíme rozšířit mezi uživatele a uvidíme :-) Díky všem, kteří novou verzi vyzkoušeli a napsali, co by tam šlo upravit či zlepšit, drobnější změny budou zahrnuty už do další verze 0.5.1.

Nejoblíbenější hosting pro WordPress WEDOS.cz

20 komentářů u „České služby 0.5“

 1. Ahoj,

  chci se zeptat, jestli není problém s registraci fo fora. Nepřišel mi mail s heslem.

  Ještě by mě zajímalo, jak je to s tím shorcodem pro recenze, pokud nějaký je. Dalo by se nějak implementovat rencenze jako zde? https://www.vasecocky.cz/air-optix-aqua.html

  Díky moc, jinak super plugin!

 2. Petr Holuša: Díval jsem se do logu a emaily se vrací (ani doména nefunguje), patrně máte nějaký problém s DNS?

  Ano, recenze zákazníků by měly fungovat, stačí pouze v nastavení (WooCommerce – Nastavení – záložka České služby) zaškrtnout „Aktivovat zobrazení recenzí“ a máte tam popsaný zkrácený zápis, který pak můžete na webu používat.

  P.S. Musí být zadán API klíč pro službu Ověřeno zákazníky a výpis asi není ještě ideálně nastylovaný, ale to si může už každý doplnit podle konkrétního webu.

 3. Bylo by možné změnit adresu na XML feed od google ?
  Z nějakého duvodu ten váš feed nefunguje a feed od česke šablony funguje, ale ma stejnou adresu takže to nefunguje když mám nainstalovany oba pluginy. V nastavení není možné ten google feed vypnout.
  Diky

 4. Petr Magdálek: Zatím bohužel není možné přejmenovat název feedu (pouze natvrdo přepsáním přímo v souboru pluginu). Mohu se ale zeptat, co tam konkrétně pro Google nefunguje? XML feed se vůbec nezobrazí nebo hlásí nějaké chyby? Nebo Google produkty z feedu neindexuje? Zkusil jsem to u webu uvedeného u jména v komentáři a feed se správně zobrazuje feed pro Google i Zboží.cz?

 5. Dobrý den,

  po instalaci pluginu na verzi WordPressu 4.5.4 jsme se pokoušeli aktivovat službu Ověřený zákazník na Heurece, po uložení ale naše stránky nebyly dostupné. Ze strany Heureky by mělo být vše v pořádku. Můžete mi poradit, kde může být problém?

 6. Plugin je super.
  Narazil jsem na chybku. Ve feedu (nastaveno heureka sk) mi to udělá 2 prázdné řádky a až pak deklaraci ?xml version… atd. API na ověřeno zákazníky a měření konverzí mám zadané. Zbytek kódu je OK.

 7. Hezký den. Chtěl jsem se zeptat ohledně výpisu recenzí obchodu z Heureky – můžu zde použít shortcode pro tento výpis, ale vypíší se recenze pouze v poměrně ošklivém, neformátovaném textu a ještě neúplné. Je tu nějak možnost, aby se recenze na webu vypisovaly podobně jako na heurece? (tedy s hvězdičkami apod…)

  Díky předem

 8. Dobrý den,
  poprosil bych Vás o radu, mám verzi pluginu 0,5 a nedaří se mi správně rozchodit xml feedy pro heureku a zboží.cz
  I když vyplní categorytext pro heureku dle popisu, ve feedu je v tagu categorytext název kategorie, jak jí mám pojmenovanou.
  Dale bych se chtěl zeptat zda tag categorytext jde dostat i do feedu pro zboží.cz

  Děkuji za radu

 9. Dobrý den,

  v první řadě chci poděkovat za plugin. Používám WordPress 4.6.1 a WooCommerce 2.6.7. Co my nefunguje tak je, API klíč: Měření konverzí, kde Heuréka pise, ze nenasla kod na strankach. Pouze doprava zdarma toto mi neskryje ostatní položky. Jinak jsem spokojen a jen vice novinek. :)

  Diky,

 10. Dobrý den, prosil bych o radu. U skliku stále chtějí po doplnění ID ke měření konverzí, abych doplnil proměnou za v=. Netuším kam ji mám doplnit, respektive to je hodnota objednávky bez DPH. Konverze se propisují, ale v podstatě bez ceny. Děkuji za pomoc

 11. @Petr: Podařilo se XML feedy nakonec nastavit? Díval jsem se na web uvedený v komentáři a vypadá to, že vše funguje? Pozor, pokud používáte feed v podobě .xml souboru, tak je generován pouze jednou denně. Používejte tedy raději průběžně aktualizovaný feed s adresou ?feed=heureka (v prohlížeči je někdy potřeba provést refresh pomocí kláves Shift + F5).

  Pro Zboží.cz už je také možné nastavit CATEGORYTEXT, stáhněte si prosím novou verzi 0.6-alpha, která má tuto funkci integrovanou.

 12. Dobrý den, díky za skvělý plugin. Zkouším nastavit CATEGORYTEXT u zbozi.cz a neuloží se, u heureky se tato položka uloží v pohodě. Dělám něco špatně, nebo je v tom nějaká chybka ? Mám wp 4.6.1 a woo 2.6.4

 13. Zdravím,

  děkuji moc za plugin.

  Peru se ale z jednou věcí. Ve feedu pro zbozi.cz se mi nezobrazuje žádná hodnota v delivery_date, takže na zbozi.cz je doplněno automaticky hodnota -1 . Nevím kde se toto nastavuje.

  Nevím jestli je to chyba, ale ve feedu ?feed=zbozi se mi zobrazuje správně ceny s DPH, ve feedu zbozi.xml se zobrazuje ceny bez DPH.

 14. Bude plugin v budoucnu obsahovat i další dopravní služby jako GLS? Tedy možnost vložení sledovacího čísla balíčku? Ta mi tam ještě chybí a aktuálně je to pro náš eshop nejčastější způsob dopravy… Případně by to vyřešila jednoduchá možnost editace či dopravců vlastního dopravce by asi bohatě stačila :) Moc děkuji.

 15. Dobrý deň, ďakujem za plug-in české služby len mám problém s generáciou xml feedu. Ten problém je taký že negeneruje žiadny xml súbor. Používam WordPress 4.7 a woocommerce 2.6.11. ďakujem

 16. Dobrý deň, ďakujem za plug-in české služby len mám problém s generáciou xml feedu. Ten problém je taký že negeneruje žiadny xml súbor. Používam WordPress 4.7 a woocommerce 2.6.11. ďakujem

 17. Dobry den, v eshope pouzivam 2 meny (euro a czk) pomocou pluginu WooCommerce Currency Switcher. Je mozne vygenerovat feed pre heureka.sk v eurach a pre heureka.cz v korunach?
  Dakujem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *