problem s cestinou WP 3.3.1 nejde vlozit

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Čeština pro WordPress problem s cestinou WP 3.3.1 nejde vlozit

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Marby a poslední změna je stará 12 let, 2 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1387

    Marby
    Participant

    Dobry den, chtel bych se zeptat jak mam vlozit cestinu do nove nainstalovaneho WP 3.3.1.

    Na internetu jsem nasel navody, vse podle nich udelal, ale cestina se nezobrazuje.

    Dekuji Marby

    P.S. prosim o podrobnem vysvetleni, jsem zacatecnik.

    #10383

    neteyescz
    Participant

    Dobrý den,

    Prvně, před tím, než jsem začnu psát sáhlodlouhé návody, chci se ujistit, že máte v souboru wp-config.php řádku

    define ('WPLANG', 'cs_CZ');

    Což je asi nejčastější chyba.

    #10384

    Marby
    Participant

    Dekuji za odpoved, ano nasel jsem tento soubor a do toho vlozil tag. Bohuzel i po nekolikanasobnem kontrolovani postupu se cestina nezobrazuje.

    Dekuji.

    #10385

    neteyescz
    Participant

    Tudíž máte soubor cs_CZ.mo a .po v adresáři wp-content/languages a v souboru wp-config.php definován jazyk? Pokud vše splňujete, pak se jedná o záhadu a hledal bych chybu na stran serveru. Kontaktujte hosting. Pokud nic nepomůže, pošlete přístupy na webmaster(at)neteyes.cz a na pavelvap@separatista.net a zkusíme s adminem spojit hlavy dohromady. Aneb: Víc hlav, víc ví.

    #10386

    Marby
    Participant

    V adresari jsem upravil soubor wp-config.php a vlozil do nej pozadovany tag. Ale v adresari: wp-content/languages tento soubor nemam. Je to spravne?

    #10387

    admin
    Keymaster
    Web

    V adresáři wp-content/languages by měly být lokalizační soubory .po a .mo. Pokud tam jsou, tak je podivné, ale pokud tam nejsou, tak jste patrně instaloval anglickou verzi a nyní musíte ještě zprovoznit českou – máte dvě možnosti:

    1) Příslušné soubory stáhnout a nahrát na FTP.

    2) Nebo by mělo stačit celý WordPress automaticky přeinstalovat (menu Nástěnka – Aktualizace). Potom by se měla při automatické reinstalaci stáhnout a nainstalovat česká verze.

    V obou případech je však vyžadována správná úprava souboru wp-config.php, který musí obsahovat uvedený kód:

    define( 'WPLANG', 'cs_CZ' );

    #10388

    neteyescz
    Participant

    Jak říká admin, pokud je tam nemáte, pak se nemá ani co zobrazovat.

    #10389

    Marby
    Participant

    Dobry den, cestina uz mi funguje, Udelal jsem to tou druhou metodou.

    Dekuji za pomoc a ochotu Marby.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti