Nahrávání souborů nad 100kb

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Nahrávání souborů nad 100kb

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 12 let, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #961

    sity
    Participant

    Dobrý den.

    Mám problém s nahráváním souborů do knihovny médií ve WP – nefunkční již od čisté instalace. PHP memory_limit mam nastaven na vysokou hodnotu, stejně jako max_upload_size a podobné parametry v souboru php.ini. Složka upload má chmod 777 a v nastavení wp je pro ukládání médií nastaven adresář wp-content/uploads.

    Soubory do 100kb se nahrávají bez problémů.

    Máte někdo zkušenosti s podobným problémem nebo napadá vás možné řešení?

    Díky za odpověď.

    #8257

    admin
    Keymaster
    Web

    Pokud se malé obrázky v pořádku nahrávají, tak bych viděl jako možnou příčinu opravdu právě memory_limit (či jiné nastavení php.ini). Setkal jsem se s tím několikrát (i když jen u nahrávání do galerie NextGen). Opravdu má WordPress paměť (memory_limit) k dispozici (zkuste např. plugin WP-Memory-Usage)? Teoreticky by to mohlo být i nějaké jiné omezující nastavení hostingu (např. mod_security). Jaký hosting používáte?

    Co to přesně znamená, že je “nefunkční”? Objevuje se nějaká chyba (zapněte WP_DEBUG, případně zobrazování chyb v php.ini)? Nebo je nějaká informace v logu?

    #8258

    sity
    Participant

    Díky za odpověď! Vše uvedené jsem právě vyzkoušel / ověřil. memory_limit je nyní nastaven na 192MB, dle WP-Memory-Usage využívá WP jen 20%. mod_security na doméně aktivován není. WP hostuji na VPS, používám tedy vlastní řešení.

    Aktivací WP_DEBUG mi na webu vyběhlo jen spousta “notices” způsobených pluginem fancybox, zobrazování chyb je zapnuto a žádná PHP chyba při pokusu nahrát větší soubor se neobjevuje – jen WP hláška “HTTP chyba” nebo taky “IO chyba” (u flash uploaderu). HTTP upload končí chybou 500.

    #8259

    admin
    Keymaster
    Web

    Podle mě bude problém v nějakém nastavení hostingu (VPS), které se nesnáší se skriptem uploaderu. Může to být i třeba nějaký doplněk, např. cachování APC či něco jiného. Nahrává tomu zejména fakt, že malé obrázky nahrát jdou a velké už nikoli. Máte na stejném serveru nějakou jinou instalaci WordPressu, kde to bez problémů funguje? Ještě mě napadá – není něco podezřelého v logu webserveru (Apache)? Můžete udělat nějakou testovací instalaci (např. na subdoméně) a poslat přístupy (admin + FTP)?

    #8260

    admin
    Keymaster
    Web

    S tazatelem jsme to nakonec ještě celé nějakou dobu řešili:

    sity (6.5.2011 – 11:25):

    Dobrý den.

    Na základě kontaktu z diskuze na serveru separatista.net, zasílám přístupové údaje k testovacímu WP a na FTP. Jedná se o čistou instalaci WP jen k tomuto účelu.

    Každopádně děkuji za ochotu pomoci s problémem! Kdyby bylo cokoliv ještě potřeba, dejte vědět.

    admin (6.5.2011 – 11:44):

    Dobrý den,

    poprosím ještě o zodpovězení doplňujících dotazů z fóra.

    Zkoušel jsem několik drobností a patrně je tam nějaký problém s filesystemem.

    Chtěl jsem pomocí FTP klienta vytvořit podadresář upgrade v adresáři wp-content a nezdařilo se.

    Adresář test (v rootu htdocs) se sice vytvořit podařilo, ale už ho nelze smazat čí přejmenovat.

    Vypadá to na nějaký problém s oprávněním?

    Tento problém pak samozřejmě může ovlivňovat i samotný WordPress a způsobovat chyby…

    sity (6.5.2011 – 13:00):

    Dobrý den.

    Byla špatně nastavena skupina chown, to se ale týká pouze této testovací verze – stahoval jsem a rozbaloval data přímo na serveru. Již jsem chybu opravil, mělo by být OK.

    K otázkám z fóra:

    – cachování APC bohužel netuším jak zjistím, zda je zapnuto, nebo nějak ovlivňuje WP

    – jiná instalace WP je, zkusím zjistit od provozovatele, zda s tím problémy nemá

    – logy Apache jsem zkontroloval, nic podezřelého jsem ale nenašel; vše se zdá být funkční.

    admin (6.5.2011 – 14:53):

    Dobrý den,

    zajímavé, máte pravdu, obrázek 106 kB v pořádku projde, ale 200 kB už nikoli, paměti je očividně dost… S tím jsem se ještě nesetkal… Zkusím ještě několik testů, ale je to podivné. Ještě mě napadají nějaké parametry serveru pro běh skriptu?

    Práva ještě v pořádku nejsou, když vytvořím ručně adresář, tak ho nemohu přejmenovat (ani smazat), to samé se souborem.

    Jakou máte konkrétně VPS (firma a nějaké technické detaily)?

    sity (6.5.2011 – 15:56):

    Dobrý den.

    Díky za info, pokusím se tedy práva ještě zkontrolovat a chybu napravit. VPS je pronajata společností WEDOS, jde o jejich nejvyšší nabídku – tj. 4 GB DDR3, 3 vlákna procesoru, na serveru běží systém debian5.

    Ještě jsem právě mluvil s kolegou, který provozuje druhý web na WP, na našem VPS – u něj prý žádný problém s nahráváním obrázků do knihovny médií není. Jejich WP je však docela hodně “ohnuté”, spíše to raději ještě ověřím u jeho IT správce, třeba knihovnu médií vůbec nepoužívají.

    Přikládám ještě výpis z PHP verze.

    root@alex:/# php -version

    PHP 5.3.3-7+squeeze1 with Suhosin-Patch (cli) (built: Mar 18 2011 20:10:12)

    Copyright (c) 1997-2009 The PHP Group

    Zend Engine v2.3.0, Copyright (c) 1998-2010 Zend Technologies with Suhosin v0.9.32.1, Copyright (c) 2007-2010, by SektionEins GmbH

    sity (6.5.2011 – 19:58):

    FTP se chová zvláštně, pokud je nastaveno do podložky domény… Nastavil jsem proto FTP na root domeny, zadna data tam stejne nejsou – do subdomeny test se tak dostanete z rootu FTP přes složku “test”.

    Poté jsme se chvíli odmlčeli a zkoušeli hledat řešení…

    sity (12.5.2011 – 13:26):

    Dobrý den.

    Chtěl jsem se zeptat, zda jste se nějak díval na můj problém s WP.

    admin (16.5.2011 – 23:43):

    Dobrý den,

    ano, minulý týden jsem to trochu testoval.

    Dnes se mi už nepodařilo přihlásit na FTP (špatné heslo)?

    Jediné, co mě zatím z dostupné konfigurace napadlo je potenciální problém s instalovaným Suhosinem. Zkuste projít jeho konfiguraci, zda tam není nějaké další omezené paměti, podrobnosti viz např. tento článek

    Další odmlka…

    admin (23.5.2011 – 13:32):

    Dobrý den,

    problém stále přetrvává?

    Objevily se nějaké nové informace či se podařilo vše vyřešit?

    sity (24.5.2011 – 12:38):

    Dobrý den.

    Díky za zprávu.

    Problém stále přetrvává; účet na ftp jsem smazal po delší odmlce z vaší strany. Bohužel jsem nyní v zahraničí a ke znovunastavení ftp se do konce týdne nedostanu.

    sity (1.6.2011 – 14:10):

    Dobrý den.

    FTP účet jsem aktitoval se stejným nastavením.

    admin (6.6.2011 – 21:23):

    Dobrý den,

    ještě jsem to otestoval, ale na straně WordPressu nevidím problém.

    Zkoušel jsem nahrávat i obrázky prostřednictvím pluginu Nextgen Gallery, ale opět to velké obrázky odmítá s HTTP chybou. Patrně jde o problém nastavení serveru (VPS), který větší uploady nějakým způsobem blokuje.

    Zkoušel jste už můj minulý tip? Jediné, co mě zatím z dostupné konfigurace napadlo je potenciální problém s instalovaným Suhosinem. Zkuste projít jeho konfiguraci, zda tam není nějaké další omezené paměti, podrobnosti viz např. tento článek

    Prozkoumejte nastavení Suhoshinu a dejte prosím vědět, zda to nepomohlo…

    A tím to na delší dobu celé skončilo. Problém zůstal na čas nevyřešen a celé to sem doplňuji zejména proto, že se dnes objevily nové skutečnosti…

    #8261

    admin
    Keymaster
    Web

    Uživatel Catch se mnou totiž dnes začal řešit zcela stejný problém. A také měl VPS od Wedosu… Naštěstí měl také pohotového administrátora, který objevil následující chybu:

    mod_fcgid: HTTP request length 132255 (so far) exceeds MaxRequestLen (131072)

    Zatím nemáme další detaily, ale vydedukovat lze již tak mnohé:
    – PHP na serveru běžela v modu Fast CGI
    – Pro modul Apache mod_fcgid byla defaultně nastavená hodnota MaxRequestLen na 128 kB (tedy zmíněných 131072 B).
    – Takže i když máte na úrovni PHP povolené nahrávání souborů třeba o velikosti 8 MB, tak mod_fcgid tomu zabrání.

    Patrně tedy stačilo tuto hodnotu v konfiguraci serveru změnit (navýšit).

    Nalezl jsem ještě další podrobnosti o tom, že původně byla výchozí hodnota nastavena na 1 GB, ale od verze 2.3.6 se snížila na pouhých 128 kB.

    Podobný problém i s podobným řešením je také dohledatelný na oficiálním anglickém fóru WordPressu.

    Nevím, jestli jsem vše interpretoval zcela správně (nejsem Linuxový administrátor), ale pokud se vám objevuje při nahrávání obrázků (větších než 128 kB) podobná chyba (HTTP chyba či IO chyba), tak tu snad naleznete alespoň cestu k jejímu řešení…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti