Forpsi – prechod na novou verzi a error 500

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Hosting a WordPress Forpsi – prechod na novou verzi a error 500

Zvolené téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (7 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 26)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864

    LSN
    Participant

    Zdravim presel sem na verzi 3.0.5 z 3.0.4 a po dokonceni mi spadla stranka a napsala se chyba
    500 Internal Server Error

    The server encountered an internal error and was unable to complete your request.
    Error message: Premature end of script headers: index.php

    a ja se ptam co s tim diky moc za rady
    http://volnocas.cz/

    #7806

    admin
    Keymaster
    Web

    Zdravím, příčin může být několik:

    1) Způsobuje to nějaký plugin. Přejmenujte na FTP složku “plugins” (v adresáři wp-content) třeba na “pluginy” a zkuste se dostat do administrace. Pokud se nic nezmění, tak to asi pluginem nebude. Pokud web nastartuje, tak složku přejmenujte zpět a postupně pluginy zapínejte, abyste odhalil viníka.

    2) Způsobuje to soubor .htaccess. Smažte ho z FTP a zkuste se dostat na web. Pokud to nepomůže, tak to nebude ani tím. Ještě se podívejte, jestli se tam někde nepovaluje soubor .maintenance, který je vytvářen při aktualizaci, ale u některých hostingů tam zůstane, protože aktualizace neproběhne bez problémů.

    3) Zkuste si stáhnout nejnovější verzi přímo z wordpress.org a překopírujte pro jistotu všechny soubory na FTP ručně.

    4) Nějaké další nápady jsou v tomto anglickém článku.

    Nejpravděpodobnější příčinou je nějaká chyba v konfiguraci serveru. Jaký máte hosting? Už se vám na tomto hostingu nějaká automatická aktualizace povedla (např. u starších verzí)?

    Zatím mě nic dalšího nenapadá, klidně napište na email pavelevap@separatista.net a pošlete přihlašovací údaje (WordPress a FTP), zkusíme se na to podívat.

    #7807

    LSN
    Participant

    Zdravim, dekuju moc za info…

    1) pluginy sem vsechny vymazal

    2).htaccess sem taky smazal a zadneho povalece sem nenasel

    3) to zkusim

    4) mrknu

    hosting mam od forpsi, ja sem uz aktualizoval a bez problemu teda az do vcerejska.

    #7808

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé, dejte prosím vědět jak jste dopadl, případně se ozvěte na email, pokud bude problém přetrvávat…

    #7809

    admin
    Keymaster
    Web

    Takže dnes se objevil další zcela stejný problém.

    A ještě než jsme se k tomu dostali, tak byl také během dopoledne vyřešen:

    Kontaktoval jsem také hned Forpsi, odkud mi bylo sděleno, že mám aktualizovat přes FTP. To jsem také předtím udělal, přesto to nepomohlo. Nakonec mi chybu odstranili přímo, spíš si myslím, že to bude jejich přechodem na nový server. Předtím všechny aktualizace fungovaly bezchybně.

    V tomto problému je tedy WordPress nevinen :-)

    #7810

    admin
    Keymaster
    Web

    A ještě přišla dodatečná zpráva od Forpsi:

    Teď mi přišla ještě od Forpsi druhá zpráva, která práví, že: “Kdyby se Vám tedy v budoucnu stalo to samé, tak problém byl v tom, že na složkách a souborech jste měl právo 644. To stačí změnit na 755.” Za celou dobu fungování stránek jsem právo neměnil, přesto aktualizace byly bezproblémové.

    Celý problém tedy patrně spočíval v přechodu na nový server (či nějaké změně), kdy byly všechny soubory/adresáře sice překopírovány, ale všem byl při přesunu nastaven CHMOD 644.

    #7811

    LSN
    Participant

    Zdravim diky za info, takze ted mam prehazet prava na 755? a bude to OK?

    #7812

    LSN
    Participant

    to neni spatny stranka jde ale nemuzu se prihlasit do administrace :)

    #7813

    LSN
    Participant

    Tak je vse vyreseno, bylo to nastavenim prav. Diky moc za pomoc!

    #7814

    Cloover
    Participant

    ahoj mam presne stejne problem ale nedari se mi to rozchodit uz jsem prepsal vsechno na 755 a porad nic

    #7815

    Cloover
    Participant

    musel jsi po prepsani CHMOD nahrat pres ftp novou instalaci?

    #7816

    admin
    Keymaster
    Web

    Vyřešeno podle mě zatím není skoro nic. Jste už třetí uživatel, který má na hostingu Forpsi problémy a zatím se je nepodařilo vyřešit. Podle stávajících poznatků je sice možné web po hraní si s právy souborů a adresářů zprovoznit, ale po další aktualizaci (automatické či ruční nahrání souborů) se problém objeví vždy znovu.

    Atributy 644 jsou pro soubory správné (na všech ostatních serverech to tak máme), pro adresáře jde zase o CHMOD 755. Problém je, že Forpsi z nějakého důvodu vyžaduje 755 i pro soubory jinak to nefunguje a objevuje se chyba. Těžko se to popisuje, je tam mnoho drobností, ale na 100 % je problém na straně Forpsi.

    Musíte se toho někdo ujmout a zkusit jim znovu napsat, že tam mají stále nějaký problém s filesystemem, jinak se to nevyřeší. Klidně jim pošlete i odkaz na toto fórum…

    #7817

    Cloover
    Participant

    ale tady ostatni pisou ze to prepsanim chmodu vyresili

    me se to nepodarilo

    udelal jsem si zalohu skusil to preinstalovat a stejne se vubec do instalace wp nedostanu takze problem bude nekde jinde nez v pravech bych rekl

    #7818

    admin
    Keymaster
    Web

    Možná vyřešili, ale pouze na chvíli. Zatím nikdo neudělal to nejdůležitější = vyřešil problém přímo s hostingem Forpsi. Doplňuji ještě některé emaily, které dorazily. Všechny související problémy tím mohou být způsobeny a nemá cenu je řešit…

    Dotatečná emailová komunikace s uživatelem Lada:

    Lada: Zkoušel jsem teď novou automatickou instalaci a asi Vás nepotěším. Atributy přepsala instalace a problém se znovu opakoval. Pracně teď měním ručně Chmod na 755, problém se zdá být vyřešen. Přesto se mi zatím nepodařil zprovoznit textový editor pro přidávání příspěvků a stránek – zobrazuje se jen HTML.

    Lada: Dobrý den,

    před chvílí jsem zkusil novou automatickou instalaci a asi Vás nepotěším. Atributy přepsala na 644 instalace a problém se znovu opakoval. Ručně jsem změnil atributy na 755, problém se zdá být vyřešen. Přesto se mi zatím nepodařil zprovoznit textový editor pro přidávání příspěvků a stránek – zobrazuje se jen HTML.

    V druhé fázi jsme vyzkoušel nainstalovat verzi přes FTP a atributy se nezměnily, zůstaly 755.

    admin: Zdravím, díky za info, mám ještě přístup k jednomu “postiženému” webu, zkusíme to ještě pořádně otestovat…

    Pořád si ale zatím myslím, že jde o chybu hostingu…

    admin: Ještě jednou zdravím,

    testovali jsme to a na serveru je stále nějaký problém.

    Nejenom po automatické, ale i po ruční aktualizaci se problém stále vrací…

    Atributy 644 jsou pro soubory správné (na všech ostatních serverech to tak máme), pro adresáře jde o CHMOD 755.

    Zkuste jim znovu napsat, že tam je stále problém s filesystemem…

    Lada: Už jsem to chtěl vypnout a právě přišla vaše zpráva. Vrátil jsem to zpět na verzi 3.0.4 a zatím mi to chodí správně. Jen mám pocit, že díky tomu přepisování jsem si udělal v souborech a adresářích pěkný zmatek. Nejhorší je, že i když jsem si celý obsah serveru hned zkraje zazálohoval, tak stejně podle zálohy nezjistím, jaké tam byly dříve ony atributy…

    Jsem spíše jen uživatel a publicista, než velký odborník na tyto zásahy, takže už vlastně ani nevím kde má být 664 a kde 755. Tím pádej je i slabší moje odborná komunikace s Forpsi, navíc, když mě to funguje (přesto jsou ochotní a slušní).

    Mám trochu obavu to znovu zkoušet přeinstalovávat na verzi 3.0.5. Dnes jsem pomalu nedělal nic jiného, než asi desetkrát přeinstalovával, něco zkoušel, chaoticky přepisoval a snažil se udržet stránky “při životě”…

    Lada: Dobré ráno,

    omlouvám se, že se ozývám i v neděli, ale nahlédl jsem do fóra a zjistil, že problémy s verzí 3.0.5 přetrvávají. Znovu jsem přes FTP nainstaloval nejnovější verzi (3.0.5) a zjistil, že to všechno napoprvé chodí tak, jak má. Předtím jsem samozřejmě už měl přepsány atributy všech adresářů a části souborů na 755. Po instalaci kódy už zůstaly a nezměnily se na 644. Tolik tedy k ruční intalaci přes FTP. Myslím, že v případě Forpsi už se bude muset alespoň v dohledné době instalovat přes FTP (což nakonec oni přímo doporučují).

    Co mi však už definitivně stálým přeinstalovávání v administraci zmizelo, je textový editor Wysivig. Tedy alespoň pokud se týká OS Vista a prohlížečů IE a Firefox. U prohlížeče Grome + OS Vista to funguje. Paradoxně funguje i u všech prohlížečů pod OS Windows 2000. Ostatní jsem zatím nezkoušel. Nesetkal jste se s tím už?

    Lada: Omlouvám se, ale už funguje. Bylo nutné přepsat kódy souborů v adresáři /wp-includes/js/tinymce/.

    Tudíž z mého pohledu doporučuji každému, kdo má hosting na Fopsi přestat úplně všechno na 755. Je to úmorné, ale asi je to jediné, co prozatím pomáhá…

    #7819

    admin
    Keymaster
    Web

    Další komunikace s uživatelem LSN:

    LSN: Zdravim,

    tak sem si chvilku hral s tema pravama souboru a asi sem to rozchodil.

    Jinak forpsi vubec nedokazalo nic vyresit ale snahu melo :)

    admin: Zdravím, je to celé podivné…

    Dnes se objevil už další uživatel s podobným problémem (viz fórum).

    Když se označí všechny soubory a změní se jim CHMOD na 755, tak se to rozběhne. Ale po automatické (či ruční) reinstalaci to zase fungovat přestane. A když se pak CHMOD vrátí na standardní 644, tak to funguje i při reinstalaci…

    Vyplývá z toho fakt, že s tím u Forpsi něco provádějí a není to problém WordPressu. Můžete jim zkusit napsat a dostat z nich nějakou opravu?

    LSN: Zdravim, abych rekl pravdu jen doufam ze je to vyreseno, zatim se to tak tvari a

    pockam na WP 3.1 a pak se uvidi. :)

    admin: Zdravím, opravdu je to vyřešeno?

    Jakým způsobem jste to nakonec vyřešil?

    Poznáte to podle toho, když provedete automatickou reinstalaci WordPressu :-)

    Potom teprve uvidíte, jestli je vše v pořádku nebo se to zase rozbije…

    Toť zatím vše, třetím uživatelem s problémy je Cloover. Pište prosím všechny svoje postřehy dále do fóra, email je pouze pro posílání přístupových údajů. Jediné řešení je podle mě ale kontaktovat hosting Forpsi, aby se na to pořádně podívali…

    #7820

    admin
    Keymaster
    Web

    Takže po komunikaci s podporou Forpsi jsem se dostal k tomuto dokumentu, kde je uvedeno, že skripty (PHP soubory) vyžadují nově CHMOD 755. Výchozí automatická aktualizace WordPressu však standardně instaluje pouze všechny adresáře s CHMOD 755 a skripty (soubory) s CHMOD 644. Co s tím? Naštěstí pro WordPress existuje jednoduché řešení. Do souboru wp-config.php za řádek s nastavením jazyka

    define ('WPLANG', 'cs_CZ');

    přidejte následující dva řádky:

    define('FS_CHMOD_DIR', (0755 & ~ umask()));
    define('FS_CHMOD_FILE', (0755 & ~ umask()));

    Pak už by mělo všechno v pořádku fungovat (testováno na jednom webu). Napište sem prosím své zkušenosti…

    Poznámky:

    1) Při úpravě souboru wp-config.php raději nepoužívejte Poznámkový blok, ale nějaký standardní editor, který vám umožní uložit soubor v kódování utf-8, např. PSPad.

    2) Pokud vám web nefunguje, tak abyste se dostali k automatické přeinstalaci, musíte na FTP ručně nastavit CHMOD 755 pro všechny soubory v hlavním adresáři (zejména wp-login.php) a poté i všem souborům v podadresáři wp-admin. Pak se dostanete do administrace a po provedení automatické přeinstalace už by mělo být vše v pořádku.

    Dalším řešením je také možnost nastavení práv pro vaši doménu přímo u hostingu na adrese lincp.forpsi.com.

    #7821

    halada
    Participant

    Přidal jsem ony dva řádky (překopírováním z výše uvedeného v PSPadu), přepsal přes FTP soubor a bylo po legraci…, objevila se tato hláška: Parse error: syntax error, unexpected ‘<‘ in /web/htdocs1/sedlcany_infocz/home/www/wp-config.php on line 67. Tudíž ani nebylo možné zkoušet automatickou instalaci…

    Vrátil jsem vše na wp-config.php do původního stavu a funguji. Takže u mě se onen pokus nezdařil.

    #7822

    admin
    Keymaster
    Web

    Omlouvám se, do výše uvedeného kódu se při jeho editaci dostala HTML značka pro nový řádek. Už by to mělo být v pořádku a můžete to zkusit ještě jednou :-)

    #7823

    halada
    Participant

    V rychlosti jsem tam ony dva řádky vsunul přes Notepad a zkusil přeinstalovat pomocí automatické aktualizace. Funguje!

    #7824

    mirekk
    Participant
    Web

    Mě se výše uvedené stávalo na hostingu PIPNI, jen s tím rozdílem, že mi aktualizace přepisovaly CHMOD ne celého FTP, ale snad jen wp-content. Říkám snad, protože jsem to zjistil zatím jen tam. A projevovalo se to vždy tím, že nebylo možné přidávat komentáře k článkům. Používám plugin SI CAPTCHA Anti-Spam, ten mi hlásil chybu.

    Ale pro jistotu jsem vaše řešení do wp-config připsal.

    Díky moc

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 26)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti