WPMU-Maximální velikost nahrávaného souboru: 1 MB

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem WPMU-Maximální velikost nahrávaného souboru: 1 MB

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Karolína Vyskočilová a poslední změna je stará 7 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #28460

    zjesu
    Participant

    Zdravím, hosting na Active24, PHP Premium, velikost uploadu 256MB (ověřeno info.php)
    Instaluji WP, vypnuté všechny pluginy, šablona Twenty Fifteen, prázdná databáze (0 příspěvků, 0 obrázků, stránek, komentářů…)
    Maximální velikost nahrávaného souboru:256MB
    Aktivuji MU a v ten okamžik se změní tato velikost na 1MB.
    info.php i technická podpora tvrdí, že i nadále má být 256MB.
    Poradí někdo? Děkuji.

    #28467

    Dobrý den,

    1. V administraci zvolte Moje weby > Administrace webů
    3. Klikněte vlevo na Nastavení
    4. Najděte Max upload file size a upravte požadovanou hodnotu.

    Karolína

    #28475

    zjesu
    Participant

    Děkuji.
    Já tušil, že to někde je, ale nebyl jsem schopen to najít :-)

    #28541

    admin
    Keymaster
    Web

    @Karolína Vyskočilová: Díky za rychlou a správnou odpověď! Je to přesně tak, po aktivaci sítě webů jsou ignorovány PHP limity (upload_max_filesize), ale záleží na nastavení sítě, aby mohl administrátor snadno omezit velikost nahrávaných souborů. Jediné, co mě trochu zaráží, že se tento limit vztahuje i na primární web?

    #28564

    zjesu
    Participant

    @admin: Je to přesně tak (právě jsem pokusně jeden web změnil na WPMU – nevytvářel jsem další web sítě). Překvapilo mě, že s WPMU “experimentuji” už nějaký čas a postřehl jsem to až po změně hostingu. Nemůže za to nějaká aktualizace (nebo jsem ten problém dříve neviděl)?…

    #28583

    admin
    Keymaster
    Web

    @zjesu: Hmm, tak jsem zkusil jednu starou síť webů, kde je ještě WordPress 3.9.13 a nastavení pro velikost nahrávaného souboru je také aplikováno i na primární web. Takže jsme si toho asi jenom nevšimli :-( Každopádně bych tak nějak logicky očekával, že se nebude vztahovat na primární web… Docela by mě zajímalo, jestli je nějaký filtr, pomocí kterého je to možné pro primární web změnit :-)

    #28596

    @admin Myslím, že takle:

    function filter_fileupload_maxk( $maxk ) {
    	global $current_blog;
    
    	if ( $current_blog == 1 ) ) { // hlavní blog
    		$maxk = 5000; //velikost v kb
    	}
    
            return $maxk;
    	
    }
    add_filter( 'pre_site_option_fileupload_maxk', 'filter_fileupload_maxk' );
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti