Thumbnail

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Zlatuska a poslední změna je stará 10 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2705

    wedr
    Participant

    Už toho mám plné kecky… snažím se asi dva dny nastaví thumbnail ale on né a né. A přitom, vše mám podle codexu.

    Mohli by jste mi pomoci co dělám špatně?

    Nejprve default…

    if ( function_exists( 'add_theme_support' ) ) {

    add_theme_support( 'post-thumbnails' );

    set_post_thumbnail_size( 690, 250 ); // default Post Thumbnail dimensions

    }

    a následně použití v šabloně

    the_post_thumbnail();

    a na vlastní image size jsem použil.

    if ( function_exists( 'add_image_size' ) ) {

    add_image_size( 'thumb', 175, 130, true ); //(cropped)

    }

    použití

    <?php if ( has_post_thumbnail() ) { the_post_thumbnail( 'thumb' ); } ?>

    Furt a neustále se to resizuje podle svého!! a i když je to cropped tak se ten image prostě neořízne :(

    #14255

    wedr
    Participant

    u toho default stačilo nakonec nahodit nové obrázky ale jinak nic :(

    #14256

    admin
    Keymaster
    Web

    Před chvílí jsem to zkoušel a funguje to bez problémů. V čem je konkrétně problém? Máte nějaký příklad obrázku, který nebyl správně vytvořen podle nastavených rozměrů? Jediné, co mě napadá je fakt, že nové nastavení bude fungovat až pro nově nahrané obrázky.

    #14257

    Zlatuska
    Participant

    Dobrý den,

    odvažuji se zde požádat o radu, neboť už jsem vyzkoušela mnoho, ale bez výsleků. Ve WordPressu používám šablonu Art Works Responsive WordPress Theme od Marios Lublinski. Na úvodní stránce jsou nastaveny náhledy ve velikosti 306x410pixelu. potřebovala bych výšku těchto náhledů zmenšit na polovinu. Když v css změním výšky boxu a obrazku z 410px na 210px, náhledy změní velikost tak, jak si přeji. Problém je však v tom, že se obrázky v náhledech zdeformují.

    .home_post_box { float: left; width: 306px; height: 410->210px; margin-right: 30px; margin-bottom: 30px; position: relative; cursor: pointer; }
    .home_post_box img { width: 306px; height: 410->210px; }

    Změnila jsem teda i uvedenou hodnotu ve functions.php, kde by melo dojit k oriznuti puvodniho obrazku predpokladam, ale bohužel problém přetrval. Zkoušela jsem vytvorit i nové přízpěvky a s nimi nové náhledy, ale stále se to zobrazuje spatne.

    }
    if ( function_exists( 'add_theme_support' ) ) { // Added in 2.9
    add_theme_support( 'post-thumbnails' );
    add_image_size('slide-image',852,282,true);
    add_image_size('home-image',306,410->210,true);
    add_image_size('blog-image',680,280,true);
    }

    Snad jsem to srozumitelne popsala. V cem by mohl být problém? kdyz obrázek vkládám do puvodniho náhledu, tak se zobrazi v poradku.

    Předem děkuji za reakci a prosím o shovívavost. Jsem úplný amatér, ale snažím se a baví mě to. ;)

    #14258

    Zlatuska
    Participant

    up

    #14259

    admin
    Keymaster
    Web

    up

    Díky za připomenutí, ale zodpovědět podobné dotazy chvíli trvá, protože nejsou obecné a k jejich vyřešení se musí šablona vyzkoušet, což nějakou dobu trvá.

    Šablona Art Works Responsive Theme vypadá vcelku povedeně, díky za tip!

    Provedené úpravy jsou podle mě správné, před chvílí jsem to zkoušel. Problémy tam mohou nastat ve dvou situacích:

    1) Obrázek nemá dostatečné rozměry, tedy 306 x 210. Stačí když budete mít obrázek 305 x 305 (či 550 x 208) a už nebude správně oříznut, ale použije se tento rozměr, který bude deformován do rozměru 306 x 210. Takže nahrávaný obrázek by měl mít vždy rozměry alespoň 306 x 210.

    2) U dříve nahraných obrázků budete muset znovu vytvořit příslušné náhledy. V databázi (a na FTP) jsou totiž uložené původní vygenerované rozměry 306 x 410. Abyste je mohla změnit na nový rozměr 306 x 410, tak je musíte náhledy znovu vytvořit se správnými rozměry 306 x 210. Stačí použít např. plugin Regenerate Thumbnails. Poté by mělo vše bez problémů fungovat (s ohledem na mezení v bodě 1).

    Pokud tam bude stále ještě nějaký problém, tak klidně napište, ideálně s konkrétním příkladem…

    #14260

    Zlatuska
    Participant

    Dobrý den,

    mockrát děkuji za radu. Funguje to přesně tak, jak jste to popsal v obou bodech.

    Přeji krásný den!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti