Problém s diakritikou

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  honzahb386 a poslední změna je stará 8 let, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24637

    honzahb386
    Participant

    Zdravím,

    potřeboval bych pomoc s diakritikou WP – přesněji řečeno s diakritikou stránek, pokud není přihlášený administrátor.

    viz: http://vysocina-kultura.cz

    Zobrazuje se bez písmen s diakritikou. Mám dojem, že se načítají i starší verze daných stránek.

    Pokud však stránky prohlížím jako přihlášený administrátor, jeví se vše v pořádku.

    Umíte někdo poradit? S WP mám jen málo zkušeností.

    #24640

    admin
    Keymaster
    Web

    Těžko říci, načítání starších verzí stránek je většinou způsobeno nějakým cachovacím pluginem, nepoužíváte nějaký?

    Zmizelá diakritika je dost podivná, nevypadá to ani na problém fontu ani databázového kódování. Zkusil bych deaktivovat všechny pluginy a možná i nasadit výchozí šablonu Twenty Fifteen. Pokud nic z toho nepomůže, tak prosím pošlete přístupy, zkusím se na to podívat…

    #24691

    honzahb386
    Participant

    Problém je způsoben tím, že server to bere ze záložního DB serveru, kde je špatně nastavená znaková sada pro komunikaci; administrace ukládá na primární server – tam je to OK. Ajťáci na krajském úřadě to řeší, ale bez větších úspěchů.

    #24696

    admin
    Keymaster
    Web

    Proč to máte řešeno takto složitě? Takže data jsou ukládána do databáze na jednom serveru, okamžitě synchronizována na druhý záložní server a odtud zobrazována? K čemu je to vlastně dobré?

    Nastavení znakové sady pro přístupy do databáze můžete snadno nastavit v souboru wp-config.php, ale možná tam budete mít nějaké speciality, takže bych spíše změnil celý způsob ukládání/zobrazování dat…

    #24701

    honzahb386
    Participant

    Pokusím se vaše dotazy zodpovědět všechny:

    1)Proč tak složitě? Jedná se o server krajského úřadu kraje Vysočina – já mám přístup pouze do WP – ani na FTP, ani do MySQL.

    2)Ukládána / synchronizována / zobrazena? Ano – takto mi to bylo řečeno – i když mi to nedává moc smysl.

    3) K čemu je to dobré? Jako bývalý ajťák bych řekl, že k ničemu – redundance a zálohování se provádí u webových serverů trošičku jinak – ale asi aby si přidělali práci.

    4) wp-config.php / změna způsobu práce s daty? Je to zděděný web. Já osobně bych to celé řešil jinak, ale jde nám tu hlavně o to “přežít do konce projektu”

    Každopádně všem moc děkuji za odezvu. Byl jsem z toho zoufalý – vrtal jsem se předtím v šablonách O:) … ale evidentně jsem to nezavinil … tak jsem rád :-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti