Problém s 2 weby na jednom hostingu, wordpress a aliasy

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Hosting a WordPress Problém s 2 weby na jednom hostingu, wordpress a aliasy

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  lubossito a poslední změna je stará 7 let, 7 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #28774

    lubossito
    Participant
    Web

    Ahoj mám dva weby ktoré by som chcel mať pekne prehľadne na jednom hostingu v dvoch zložkách. Ide o dve rôzne domény, ktoré sú založené na wordpresse. Chcel by som aby sa po načítaní napríklad sdilejpohyb.cz presmerovala stránka do adresára na hostingu, kde je daný web nahratý. Taktiež aj hlavný web, ktorý hosting využíva by som chcel mať zvlášť v samostatnom adresári pre lepšiu prehľadnosť.

    Skúšal som prepájať cez .htaccess danú doménu (sdilejpohyb) tak, aby sa presmerovala a správala ako samostatný web. Problém však nastával s odkazmi a adresami v rámci webu :/ Nefungovali alebo odkazovali priamo na koreňovú adresu.
    Chcel by som to, aby sa tento web www.workoutlegend.cz/sdilejpohyb správal ako web sdilejpohyb.cz.

    A tiež ak presunem obsah hlavného webu do samostatnej zložky, chcem aby sa zobrazovalo všetko v poriadku, vrátane adries a odkazov vo worpdresse.

    Vyyzná sa tu niekto, kto by mi s tým pomohol? Už asi dve dni bez úspechu hľadám návody na nete.

    Ďakujem

    Ľ

    #28797

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Ahoj
    Wordpress s htaccess přesměrovanými weby má problém. Ukládá si vždy adresu i s podsložkou.
    Zkuste otevřít databázi v PHPmyadmin a v tabulce wp-options změňte adresu – site-url tak, aby byla bez podadresáře. Pokud v podsložkách máte wordpressové htaccessy zkontrolujte, jestli není v rewritech rewrite-base. Pokud ano, změňte jej na /

    Toto proveďte pro každý web zvlášť a dejte vědět

    #28807

    admin
    Keymaster
    Web

    @lubossito: Jaký používáte hosting? Myslím, že musí aliasy podporovat nejdříve hosting, aby to fungovalo. Vlastně tak chcete hostovat více webů na jednom místě a jde o tzv. multihosting. Ale mnoho provozovatelů to poskytuje defaultně, např. Wedos má myslím druhý web (alias) zdarma a funguje to tak, jak popisujete (nahrajete obsah do jiné složky na serveru). Obejít se to dá také snadno prostřednictvím sítě webů (Multisite) s namapovanými doménami (ale opět to musí hosting podporovat).

    #28831

    lubossito
    Participant
    Web

    Ahoj,
    tak ďakujem za rady. Nakoniec som to vyriešil čiaočne tým, že som nahral na hlavný wordpress workoutlegend.cz sieť webow multisites WP. Vytvoril som v sieti novú stránku a nasmeroval adresu pomocou pluginu wordpress-mu-domain-mapping podľa jedného tutoriálu.
    Všetko vyzerá v poriadku, len keď sa hccem prihlásiť do administrácie danej vytvorenej stránky, aby som do nej importoval obsah, po zadaní údajov pri prihlásení mi vyhodí hlášku v angličtine:

    ERROR: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must enable cookies to use WordPress.

    Neviete, kde je problém. Cookies v prehliadači zapnuté mám a hláška sa stále zobrazuje, nehcce ma to prihlásiť.

    Diki

    Ľ

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti