přístup k ftp

Štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  startakos a poslední změna je stará 4 dny, 12 hodin.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #32237

  startakos
  Participant

  Dobrý den,
  po dlouhé době jsem instaloval poslední verzi WP.
  Při instalaci doplňků a aktualizacích neustále vyskakuje požadavek pro údaje ftp účtu. Dělá mi to na domácím serveru i mém VPS. Práva mám přitom už dočasně nastavena rekurzivně na celý adresář wp a stále problém. Napadá mne jediné- že od nějaké novější verze je tato funkce vyžadována??
  Děkuji.

  #32246

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, stává se to při určitém nastavení filesystemu (soubory a adresáře mají jiného vlastníka) a WordPress pak nemůže aktualizovat standardní cestou (nemá k tomu práva) a zkouší použít FTP přenos pro jejich přepsání. Přečtěte si prosím následující přehled (anglicky), najdete tam možnost přidání přístupových údajů k FTP přímo do souboru wp-config.php, aby se na to příště WordPress neptal. Další možností je nějak vyřešit nastavení filesystemu, ale tam si nejsem jist příčinou (většinou se to ale stává právě na VPS, u klasických hostingů to funguje bez problémů).

  #32252

  startakos
  Participant

  Děkuji za odpověď. Na Vámi navrhované řešení jsem se díval ale dal bych přednost klasice. Překvapila mne totiž skutečnost, že na VPS běží 7 webů s WP od verze 3,7 a ž 4,3 bez problému.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.