Pořadí příspěvku

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Filipovo a poslední změna je stará 7 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #31770

    Filipovo
    Participant

    Ahoj,

    na své instalaci WP potřebuji zobrazovat pořadí příspěvku (tedy ne ID, které “nejde” po sobě) (a ne celkové množství), žádný plugin jsem na toto bohužel neobjevil, ale našel jsem na netu toto:

    function updateNumbers() {
    /* numbering the published posts, starting with 1 for oldest;
    / creates and updates custom field 'incr_number';
    / to show in post (within the loop) use <?php echo get_post_meta($post->ID,'incr_number',true); ?>
    / alchymyth 2010 */
    global $wpdb;
    $querystr = "SELECT $wpdb->posts.* FROM $wpdb->posts WHERE $wpdb->posts.post_status = 'publish' AND $wpdb->posts.post_type = 'post' ";
    $pageposts = $wpdb->get_results($querystr, OBJECT);
    $counts = 0 ;
    if ($pageposts):
    foreach ($pageposts as $post):
    $counts++;
    add_post_meta($post->ID, 'incr_number', $counts, true);
    update_post_meta($post->ID, 'incr_number', $counts);
    endforeach;
    endif;
    }  
    
    add_action ( 'publish_post', 'updateNumbers', 11 );
    add_action ( 'deleted_post', 'updateNumbers' );
    add_action ( 'edit_post', 'updateNumbers' );

    <?php echo get_post_meta($post->ID,'incr_number',true); ?>

    což funguje, ale potřeboval bych to použít jen na jednu konkrétní kategorii (ID1)

    Googlil jsem různé post typy, zdá se však, že kategorie se SELECTuje přes
    $wpdb->term_taxonomy.taxonomy =
    ale ať jsem zkoušel cokoliv, tak nějak nevypisovalo vůbec nic.

    Myslel jsem, že o toto bude stačit jen rozšířit SELECT mezi AND … AND

    Poradí někdo?

    #31783

    JKovac
    Participant

    Dobrý den,

    zkoušel jste například pluginy Post Types Order, Simple Page Ordering, ReOrder Post Within Categories atd.?

    #31806

    Filipovo
    Participant

    Nasel jsem je take, ale z jejich popiskumne vyplynulo, ze slouzi jen k rucnimu prohazovani poradi, pripadne k vypsani cisla jen v seznamu prispevku

    #31812

    admin
    Keymaster
    Web

    @filipovo: Snažím se to nějak pochopit, ale není mi jasná už základní věc. Podle čeho chcete vlastně příspěvky řadit? Příspěvky jsou automaticky řazené podle data publikace a chcete je mít místo toho podle ID? Potom tam ale není problém v tom, že nejdou ihned po sobě (tedy např. ID 165, 169, 170, 178) protože i přes mezery mezi jednotlivými ID musí následovat po sobě a lze tedy použít jednoduché řazení podle ID?

    #31817

    Filipovo
    Participant

    Nejde o poradi, to me vyhovuje podle data publikovani.
    Ja chci do kazdeho prispevku vypsat kolikaty v ramci dane kategorie je od 1., dale 2,3… tedy ne ID, ale poradove cislo.
    Kod vyse tohle dela, ale globalne mezi vsema kategoriema a nevim, jak jej upravit, protoze me neakceptuje zadny zkouseny parametr.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti