Jetpack, ano či ne?

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 2 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19265

    kolobezka1.
    Participant
    Web

    Mohla bych ještě poprosit o radu / zkušenost / názor?

    Doporučili byste instalovat Jetpack, když z toho využiji jen asi 7-10 sub-pluginů nebo radši samostatné pluginy?

    (Zatím mi po aktivaci Jetpacku vše spadlo. Teď mi podpora z hostingu navýšila kapacitu paměti a doporučila změnu z PHP 5.2 na 5.4 (protože pří téměř prázdném webu bylo využití paměti 40 MB). To pomohlo, takže teď mám využití pamti kolem 20 MB (a 20 %) – bez Jetpacku.
    Bojím se, že s Jetpackem budou stránky těžkopádné. Na druhou stranu je tam asi záruka trvalé podpory.

    Ze sub-pluginů Jetpacku bych využila asi tyto:
    – comments
    – carousel
    – sharing
    – WP stats
    – Widget visibility
    – Gallery widget
    – image widget
    – related posts
    (možná tiled galleries a později subscriptions)

    #19279

    admin
    Keymaster
    Web

    Plugin Jetpack je vlastně takový pokus o vyřešení nejčastějších potřeb standardního uživatele. Původně jsem ho neměl moc v oblibě (nutnost napojení na účet u WordPress.com), ale poslední dobou ho opětovně zkouším i na tomto webu…

    Objevilo se mi tu několik drobnějších problémů a nekompatibilit s dalšími pluginy, ale naštěstí nic zásadního. Používám moduly Enhanced Distribution (rychlé oznámení vyhledávačům, zatím jsem blíže nezkoumal), Custom CSS (úpravy CSS), Notifications (vlastně ani nevím, co přesně dělá) a WordPress.com Stats (statistiky). Vlastně jsem zkoušel hlavně statistiky (šikovný rychlý přehled v navigační liště, i když žádné velké podrobnosti), potom povolil Custom CSS a další se už možná zapnulo samo…

    Moc se mi nelíbilo, že je plugin vyvíjen firmou (Automattic), ale nedávno byl vývoj zcela otevřen a vše je veřejně dostupné. Předpokládám, že se načítají pouze aktivované moduly, takže by se tam žádná speciální zátěž neměla objevovat. Výhodou je také fakt, že se plugin stále rozvíjí a je průběžně aktualizován.

    Takže vlastně nakonec asi moc neporadím :-) Má své výhody i drobné nevýhody. Asi bych ho nezatracoval, některé moduly jsou vcelku povedené, ale k srdci mi zatím nějak extra nepřirostl… I když poslední dobou ho začínám zkoušet stále více… Určitě bych se ho ale nebál a uvítáme případné zkušenosti…

    #19283

    kolobezka1.
    Participant
    Web

    nejsem sice odborník, ale právě Automattic mi je sympatický – přijde mi to jako záruka dobrého kódování a trvalého podpory.
    Spíš se mi zdá, že s Jetpackem je administrace i načítání stránek pomalejší. Je test na http://tools.pingdom.com validní? (viz screenshoty. A to je teď web vlastně prázdný, bez fotek, bez slideru….)

    #20807

    admin
    Keymaster
    Web

    Automattic bohužel není zárukou kvalitní podpory a dobrého pluginu, jako exemplární příklad může sloužit oficiální plugin pro Facebook.

    Jetpack má mnoho výhod, ale také pro mě několik nepříjemných vlastností. Ihned po aktivaci pluginu jsou automaticky zapnuty mnohé moduly, takže když to někdo neprozkoumá (a nepotřebné nevypne), tak se začnou na webu zobrazovat funkce, o kterých uživatel ani neví… Nejsem si také jist, zda není vyžadován účet na WordPress.com, aby mohl plugin vůbec pořádně fungovat. Vzhledem k těmto “vlastnostem” je možné, že Jetpack nějakým způsobem zpomaluje rychlost načítání webu, ale těžko říci, netestoval jsem… Možná se přidá ještě někdo další s vlastními zkušenostmi…

    Ale pokud se vám popisované vlastnosti nelíbí, tak je možné použít ještě další plugin Slim Jetpack, který nutnost použití WordPress.com odstraňuje (a některé funkce tak nebudou fungovat) a omezuje i některé další diskutabilní vlastnosti…

    #21518

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé srovnání výkonu webu s pluginem Jetpack nebo samostatnými pluginy.

    #21860

    admin
    Keymaster
    Web

    A doplním ještě aktuální zamyšlení nad použitým komentářovým systémem Jetpacku…

    #22003

    admin
    Keymaster
    Web

    Kolem Jetpacku se stále děje něco nového :-) Vznikl nový plugin Unplug Jetpack, který ho přepíná do vývojářského režimu a můžete ho tak používat bez nutnosti připojení k WordPress.com (samozřejmě pouze některé jeho části, které to nevyžadují).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti