All In One WP Security – změna .htaccess – error 500

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) All In One WP Security – změna .htaccess – error 500

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Sniper24 a poslední změna je stará 9 let.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22523

    Sniper24
    Participant

    Dobrý den,
    nesetkal jste se někdo s problémem u tohoto pluginu?
    Při změně (např přidání IP blacklistu, nebo změně cesty k přihlášení do WP) mi web začne hlásit Chyba 500 – Internal Server Error.
    Když se podívám do .htaccess tak ke klasickému

    # BEGIN WordPress
    .
    .
    .
    # END WordPress 

    plugin ještě vygeneruje

    # BEGIN All In One WP Security
    .
    .
    .
    # END All In One WP Security

    Jak je možné že prohlížeč následně hlásí tuto chybu? Plugin chybně zapisuje do .htaccess nebo může bát problém ještě jinde?
    Mockrát díky za případnou reakci.
    S pozdravem
    Radim

    #22526

    admin
    Keymaster
    Web

    To je riziko bezpečnostních pluginů, hosting může mít některé příkazy pro .htaccess zakázané a pokud se tam objeví, tak se zablokuje celý web. Dobře to má vysvětlené např. Wedos. Jaký používáte hosting? Samotný plugin All In One WP Security by měl asi fungovat bez problémů, jen bych zvážil, zda ho opravdu potřebujete…

    #22531

    Sniper24
    Participant

    Ano používám právě WEDOS.
    No věc se má takto: dle počítadla Statpress (nebo navrcholu.cz) mám docela intenzivní přístupy na web ze zahraničních IP (zřejmě nějací spambooti?) a nechci čekat do té doby než mě budou kontaktovat z hostingu že mi odstavují web…
    Nevím jak se tomu vyvarovat, potřeboval bych IP nějak zablokovat, ale nejsem si jist jak zápis do souboru .htaccess udělat.
    Kam do klasického zápisu ze souboru .htaccess zakomponovat zablokování konkrétních Ip (nebo celkového zablokování). Řešit zápis zadáním Deny from 109.81… nebo

    <Files .*> 
    Deny From...
    </Files>

    jak nejlépe tento zápis zakomponovat do níže uvedeného zápisu a přitom aby si člověk byl jist že blokování funguje

    # BEGIN WordPress
    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]
    RewriteEngine on
    </IfModule>
    # END WordPress

    :/ už jsem z toho na nervy protože jednom už mi web odstavili a nerad bych skončil obdobně.
    Díky s pozdravem
    Radim

    #22532

    Sniper24
    Participant

    ještě malý dotaz:
    může mít na přístupy zvenčí zásadní vliv změna atributů v total commanderu?
    Jak by vlastně mělo vypadat toto nastavení atributů na wp-admin, wp-content,wp-includes atd.

    #22537

    admin
    Keymaster
    Web

    Plugin StatPress už je poměrně zastaralý, takže bych ho moc nepoužíval (nehledě na zaplňování databáze).

    Co to znamená “intenzivní přístupy”? Jaká je to přibližně návštěvnost? Robotů tam chodí tolik, že nějak zpomalují web? Osobně to zrovna u Wedosu vůbec neřeším, pokud jim to vadí, tak ať s tím něco dělají (mohou třeba některé zablokovat). Ale nevím, proč bych měl jako uživatel řešit to, že web navštěvují roboti a spammeři ze zahraničí? A rozhodně by to neměl být důvod pro odstavení webu…

    Něco jiného už je, pokud máte na webu nějakou bezpečnostní díru a roboti to nějak zneužívají. Kvůli čemu konkrétně minule odstavili web?

    Uvedené zápisy můžete jednoduše použít přímo v souboru .htaccess (před nebo za pravidly pro WordPress), ale podle mě to bude k ničemu, protože už roboti umí střídat IP adresy jako na běžícím pásu… Můžete nasadit i nějaký bezpečnostní plugin, který umí blokovat jednotlivé země, ale osobně mi to přijde zbytečné…

    #22599

    Sniper24
    Participant

    Dobrý den,
    ano dříve tam byla nejspíše bezpečnostní díra, nakonec jsem zablokoval v .htaccess spamové IP, sice sem tam nějaký přístup ze zahraničí je ze spamu, ale není to co chvíli, takže to vypadá v pořádku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti